Za haváriou vrtuľníka pri Chate pod Rysmi nebola technická chyba. Pilot vyšetrovateľom priznal chybu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vrtuľník, ktorý havaroval na konci mája vo Vysokých Tatrách neďaleko Chaty pod Rysmi, vo štvrtok odstránili. Jeho pilot vyšetrovateľom priznal chybu. Za haváriou tak nebola technická chyba.

Vrtuľník sa vo Vysokých Tatrách zrútil 25. 5. neďaleko známej Chaty pod Rysmi. Ako sme informovali, traja muži vyšli z vrtuľníka po svojich. Dvaja z nich nepotrebovali ošetrenie, tretieho museli transportovať do popradskej nemocnice. 

Prečítajte si tiež:

Priznal sa

Havarovaný vrtuľník vo štvrtok z miesta nehody odstránili. Urobil tak jeho majiteľ na vlastné náklady. 

Vedúci odboru životného prostredia na Okresnom úrade v Prešove Miroslav Benko potvrdil, že na odstránenie stroja z chráneného územia nebol potrebný žiaden súhlas orgánu ochrany prírody.

Úrad ešte 31. mája prijal od Správy Tatranského národného parku zápisnicu, kde sa okrem iného uvádzalo, že vrak vrtuľníka predstavuje pre návštevníkov nebezpečenstvo, keďže v ňom ešte ostalo palivo.

Doteraz nebolo jasné, čo bolo príčinou nehody. Verzia s technickou chybou sa napokon nepotvrdila. 

„Pilot vyšetrovateľom uviedol, že dôvodom pádu bola jeho chyba a na vrtuľníku nebola žiadna technická závada,“ uviedlo pre TV Markíza ministerstvo dopravy. 

Prečítajte si tiež:

Prelet nikto neoznámil

Správa Tatranského národného parku už skôr uviedla, že prelet v najvyššom stupni ochrany prírody im nikto neoznámil.

Plánovaný let v chránenom území pritom treba oznámiť Správe TANAP-u a je možné vykonať ho len mimo obdobia ochrany kamzíka, teda rodenia a vyvádzania mláďat a kamzičej ruje.

V súvislosti s pádom stroja preverí Slovenská inšpekcia životného prostredia, či nebol porušený zákon o vodách alebo zákon o ochrane prírody a krajiny.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti