Turisti môžu Hornád pri Košiciach splavovať na zdieľaných kajakoch. Spustili samoobslužný systém ich požičiavania

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Turisti môžu Hornád pri Košiciach splavovať už aj na zdieľaných kajakoch. Vo štvrtok (6. 6.) tam pre nich spustili samoobslužný systém požičiavania lodí. Dostanú sa k nim cez mobilnú aplikáciu.

Kontajner s kajakmi sa dá otvoriť PIN kódom z aplikácie. Vo výbave sú pádla, vesty aj prilby. „Vyberiete si príslušenstvo a kajak a splavujete, všetko je samoobslužné,“ povedal Attila Török, marketingový manažér. 

Začiatočníci by si pred splavom mali pozrieť inštruktážne video. „Ako sa na tej vode správať, aby sa vyhli nejakým nebezpečným situáciám,“ povedala Miroslava Šeregová Hnátková z Košice Región Turizmus. 

Prečítajte si tiež:

Trasa vhodná pre začiatočníkov

Rieka je podľa inštruktora Pavla Petika vhodná aj pre začiatočníkov. „Je to výborná rieka na spoznávanie tohto nádherného športu,“ uviedol inštruktor. 

Automatické kontajnery na vrátenie kajaku sú v piatich obciach. Prvá nástupná stanica je Veľká Lodina a dá sa vybrať si horný alebo spodný úsek. 

Zdatnejší vodáci sa môžu po Hornáde plaviť až za hranice do Maďarska.

Hodina splavu vás vyjde na 25 eur. V júni bude automatická požičovňa v skúšobnej prevádzke fungovať zatiaľ len počas víkendov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti