Bez kávy si mnohí nevedia predstaviť deň. Skúsený barista o nej prezradil viac

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Neodmysliteľná súčasť rána mnohých ľudí. Káva je obľúbeným nápojom po celom svete. Niečo o jej histórii, ale aj o rôznych druhoch kávy prezradil barista Adam Závodný.

Kávu milujú ľudia po celom svete. Niektorí si bez nej nevedia predstaviť začiatok dňa. V rôznych krajinách jestvujú rôzne zvyky ako piť kávu. Svoje o tom vedia aj ľudia, ktorí s nápojom dennodenne pracujú.

Barista Adam Závodný prezradil, aký vzťah ku káve majú Slováci. „Myslím si, že veľmi príjemný. Káva je naozaj celosvetový životabudič. Je veľmi príjemný nápoj na ráno aj na poobedie,“ uviedol Adam.

Prečítajte si tiež:

Nie je káva ako káva

Napriek tomu, že káva je pre tisíce ľudí každodenným zdrojom pôžitku, mnohí z nich nedokážu určiť rozdiely medzi rôznymi druhmi teplého nápoja. Adam a jeho kolegovia sa venujú trénovaniu a zdokonaľovaniu kávovej terminológie.

„Základný nápoj je espresso. Od tohto espressa sa nám odvíjajú ďalšie nápoje,“ vysvetlil barista.

Okrem druhov kávy a histórie pražiarní v rozhovore ďalej priblížil, ako sa určuje známka kávy. Tú podľa jeho slov prideľuje nielen organizácia, ktorá sa zameriava na triedenie najlepších káv na svete, ale aj samotní konzumenti.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti