Neoficiálne výsledky eurovolieb naznačujú víťazstvo PS pred Smerom aj neúspech SaS a SNS

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa dokumentu, ktorý má televízia Markíza k dispozícii, by sa do europarlamentu zo Slovenska dostalo len päť strán. Odhadovaná účasť je 34,38 percenta. Oficiálne výsledky budú známe v nedeľu (9.6.) po 23.00 h.

Neoficiálne výsledky eurovolieb naznačujú výhru Progresívneho Slovenska pred Smerom. Podľa dokumentu, ktorý má televízia Markíza k dispozícii, by PS získalo 27,81 percenta hlasov, Smer - SD 24,76 percenta, Republika 12,53 percenta, Hlas 7,18 percenta a KDH 7,14 percenta hlasov.  

K urnám prišlo 34,38 percenta voličov.

Päť strán v europarlamente

Do europarlamentu by sa zo Slovenska dostalo len päť strán. 

PS by malo získať 6 mandátov, Smer 5, Republika 2 a KDH s Hlasom po jednom.

Bez europoslanca by zostali SaS, Demokrati, SNS aj Maďarská aliancia.

​SaS a Demokratom ušli mandáty len tesne. SaS získala 4,92 percenta hlasov, Demokrati 4,68. Maďarská aliancia získala 3,88 percenta.

Hnutie Slovensko Igora Matoviča dostalo 1,98 percenta hlasov, SNS 1,9 percenta.

V eurovoľbách bolo odovzdaných 1 476 968 platných hlasov.

Oficiálne výsledky zverejní Štatistický úrad a Európska komisia v nedeľu (9. 6.) po 23.00 h.

Prečítajte si tiež:

​​Koniec moratória

Volebné moratórium v rámci volieb do Európskeho parlamentu sa pre územie Slovenska skončilo. Zverejňované tak už môžu byť prieskumy verejnej mienky vrátane exit pollov. 

Moratórium sa do 1.00 h predĺžilo pre incident v Palárikove (okres Nové Zámky). Pre nález bieleho prášku tam na čas uzavreli tri volebné miestnosti, v jednej z nich sa hlasovanie prerušilo na tri hodiny.

Prečítajte si tiež:

​​Bez vážnejších incidentov

„Hodinu pred skončením volieb do Európskeho parlamentu v jednom z volebných okrskov v Košiciach došlo ku krádeži časti hlasovacích lístkov členom komisie. Vec je realizovaná ako priestupok proti majetku,“ informoval policajný prezident Ľubomír Solák.

Polícia ďalej informovala, že eurovoľby na Slovensku prebehli bez vážnejších incidentov. Menej závažné incidenty polícia zadokumentovala a postúpi ich príslušným orgánom.

„Išlo napríklad o predsedu a podpredsedu komisie, kde jeden bol počas vykonávania činnosti vo volebnej komisii pod vplyvom alkoholu a druhý sa odmietol na vyzvanie hliadky PZ podrobiť dychovej skúške,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

​​Záverečný deň hlasovania

Otvorením volebných miestností sa v nedeľu (9. 6.) začal záverečný deň hlasovania v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu. Hlasuje sa vo väčšine členských krajín Európskej únie. 

V nedeľu sa hlasovanie uskutoční v 21 členských štátoch vrátane Belgicka, Bulharska, Cypru, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Grécka, Chorvátska, Litvy, Luxemburska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Španielska, Švédska a Talianska.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti