Vykoľajený nákladný vlak pri Košiciach: Chybu zrejme spravil rušňovodič

Vykoľajený vlak.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Pri nehode sa vodič zranil, poškodený je rušeň aj trakčné vedenie.

Neďaleko Košíc sa v piatok vykoľajil rušeň nákladného vlaku. Nehoda sa stala skoro ráno, zranil sa pri nej rušňovodič. Trať je v tomto úseku neprejazdná. 

Po pol šiestej ráno sa na širokorozchodnej trati medzi Krásnou nad Hornádom a Nižnou Hutkou vykoľajil rušeň spoločnosti Cargo Slovensko. Ťahal za sebou nákladné vagóny, pričom smeroval z Hanisky do Matejoviec. 

„Došlo k prejdeniu polohového návestidla v polohe stoj. Po prejdení návestidla došlo k prerazeniu zarážadla koľaje a následnému vykoľajeniu,“ povedala hovorkyňa spoločnosti Cargo Slovensko Silvia Kuncová.

Rušňovodič pravdepodobne urobil chybu. Aby sa vyhol zrážke s protiidúcim vlakom odbočil na slepú koľaj, kde sa rušeň vykoľajil. Vážne však pri tom poškodil nielen rušeň ale aj trakčné vedenie. „Doprava je na danom úseku prerušená nehodová udalosť sa stále vyšetruje,“ pokračovala Kuncová.

Rušňovodič ostal v kabíne zakliesnený, museli ho odtiaľ vytiahnuť. S poranením dolnej končatiny skončil v nemocnici.

„Pacient podstúpil všetky potrebné vyšetrenia, podľa výsledkov však nebola potrebná jeho hospitalizácia a tak sme ho prepustili do domácej liečby,“ dodala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Ivana Stašková.

Trať ostane po nehode neprejazdná približne 34 hodín. Jazdia po nej iba nákladné vlaky a  osobnú prepravu to neobmedzí.


KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme KE

Dôležité udalosti