Za záhadných okolností utrpel vážne zranenia. V nemocnici v Číne leží v bezvedomí Slovák Denis (26)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Namiesto promócií sa modlí matka pri synovom nemocničnom lôžku. V Číne je hospitalizovaný v bezvedomí dvadsaťšesťročný slovenský študent Denis z okresu Piešťany.

Vážne zranenia utrpel za záhadných okolností. Rodičia ho chcú čo najskôr dostať na Slovensko. Jednoduché to však nebude. Prípad rieši aj rezort zahraničných vecí. 

„To si neviete predstaviť. Ja som na pokraji úplne všetkých síl, pretože všetku silu dávam jemu a stále sa modlím, aby sa mi prebral,“ vraví v Hongkongu matka zraneného Denisa Dagmar.

„Domov, prosím, domov. Ja už nič nechcem od života, iba dostať ho domov,“ dodáva.

Prečítajte si tiež:

Nikto o ňom nič nevedel 

Denis študoval na vysokej baptistickej škole v Hongkongu. Začiatkom júna mal mať promócie. Rodičia sa chystali za ním.  

Pár dní pred odletom sa však Denis zrazu odmlčal. Telefón mal nedostupný a nebol ani online na žiadnej sociálnej sieti. Rodičia začali mať zlé tušenie.   

„V tej chvíli som prežíval bezmocnosť. Nevedel som, čo urobiť a na koho sa obrátiť,“ hovorí Denisov otec Filip.

Ihneď sa skontaktovali s kamarátmi Denisa, no nikto o ňom nič nevedel. Obrátili sa aj na políciu v Hongkongu. Povedala im, že ho videli na letisku a myslia si, že odletel.

Prečítajte si tiež:

Je vo vážnom stave

O pár hodín však bolo všetko inak. Zaregistrovali ho v Číne zakrvaveného na eskalátoroch. Následne mal zranený naraziť do autobusu.    

„Ako keby omdlel. Jemu len spadli ruky dole a on bokom hlavy narazil do autobusu,“ vraví Dagmar.

„Nemáme ucelené informácie o tom, čo sa tam stalo. Toto nie je jeho štýl života. Že by bol výtržník, nejaký vagabund,“ hovorí otec zraneného Slováka.

Denisa previezli vo vážnom stave do nemocnice v Macau. Tam za ním prišla jeho mama. 

„On ten prvý deň ležal na chodbe. Viete, čo to je, vidieť si decko v takomto stave? On bol vykrútený, chudák. On bol úplne stuhnutý, že sa mu nedala hlava otočiť, nič. Na chodbe ho nechali ležať a chodili sa pozerať, či otvorí oči,“ hovorí jeho matka Dagmar.

Prečítajte si tiež:

Rieši to aj ministerstvo

„Ministerstvo zahraničných vecí je o prípade informované a aktívne ho rieši prostredníctvom nášho zastupiteľského úradu v Pekingu. Naša konzulka vycestovala priamo na miesto za občanom SR, je v kontakte s rodinnými príslušníkmi a intenzívne pomáha v komunikácii s príslušnými úradmi. Vzhľadom na ochranu osobných údajov k prípadu nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie,“ uviedol pre TV Markíza rezort zahraničia.

Denisova matka hovorí, že má jej syn v poriadku telesné funkcie, no na nič nereaguje. Má zatvorené oči, nekomunikuje a podľa jej slov ani necíti bolesť.

Denis bol riadne poistený v Hongkongu. V Číne ale toto poistenie neplatí. Hospitalizácia bude stáť aj desiatky tisíc eur. Peniaze na to nemajú. 

Prípad zraneného študenta v Číne budeme sledovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti