Exkluzívne: Autom sa zrazil s cyklistom, no išiel ďalej. Jožo Ráž prehovoril o incidente v hlavnom meste

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Legenda skupiny Elán na seba strhla pozornosť. Nie však novým hitom, ale nešťastným incidentom. Jožo Ráž mal na ceste kolíziu s cyklistom, ktorý skončil na zemi. Spevák však nezastavil a pokračoval autom ďalej. Povedal to svedok, ktorý nehodu videl na vlastné oči. Ráž o incidente exkluzívne prehovoril pre televíziu Markíza.

Kolotoč okolo frontmana skupiny Elán sa roztočil po tom, čo sa na sociálnej sieti objavil istý status. Jakub v ňom opisuje, ako bol v pondelok (10. júna) svedkom kolízie osobného auta s cyklokuriérom.

Incident sa podľa svedka stal na križovatke v centre Bratislavy. Ku kolízii medzi autom a cyklistom došlo vtedy, keď sa na semafore rozsvietila zelená a obaja sa dali do pohybu.

Svedok sa v utorok (11. júna) na kameru vyjadrovať nechcel. V príspevku píše, že cyklista spadol po náraze na zem, nič vážne sa mu však nestalo a otrasený sa zodvihol.

Auto, ktoré pokračovalo v jazde ďalej, akoby sa nič nestalo, neskôr dobehol a zbadal, že za volantom sedí Jožo Ráž z Elánu. Ihneď ho konfrontoval s tým, čo videl a spýtal sa, prečo pri cyklistovi nezastavil.

„Odpovedal mi, že v spätnom zrkadle videl, že sa postavil, tak nezastavoval. Od človeka, ktorý v minulosti prežil vážnu dopravnú nehodu, by som očakával ohľaduplnejšie správanie na cestách,“ napísal svedok na sociálnej sieti. 

Prečítajte si tiež:

Nehodu opísal sám spevák

„Jednoducho tak to bolo, že ja idem po ceste, napravo ide vedľa mňa cyklista, a keď je zelená, on náhle dobočí a dr*ne do mňa,“ povedal Jozef Ráž o pondelkovom incidente. 

Spevák tvrdí, že v tom bol nevinne. Videl síce cyklistu spadnúť na zem, no bolo podľa neho jasné, že sa mu nič nestalo, a preto išiel ďalej.

„Keby som bol zastavil, tak to všetci riešia, budú to rozmazávať, ja som v tom nevinne, ja som nemohol nič urobiť... Nerád sa tak ukazujem, lebo každý si chce hneď so mnou vypiť, fotiť sa chcú, podpisy,“ povedal spevák. 

Snažili sme sa získať aj vyjadrenie cyklistu. Oslovili sme kuriérsku spoločnosť, pre ktorú jazdí, no zatiaľ na naše otázky nereagovali.

„Ja som videl, že mu nič nie je, iba sa dotkol môjho spätného zrkadla. Som strašne opatrný v tomto, lebo ja som strašne populárny,“ povedal Ráž. 

Kto bol vinníkom tejto kolízie, zostane asi nejasné. Podľa našich informácií kamera moment incidentu nezachytila a bratislavská krajská polícia zatiaľ neeviduje oznámenie k tomuto prípadu. Cyklista sa tak na políciu neobrátil. Ak by sa tento incident vyšetroval, Elánista je pripravený svoju verziu polícii vysvetliť.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti