Jeden z najväčších cestných projektov dostal zelenú. Šaľa bude mať obchvat

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Skoro 12 kilometrov dlhý obchvat mali začať stavať už niekoľkokrát. Jedna z najväčších investičných akcií Slovenskej správy ciest si vyžiada takmer 100 miliónov eur.

Na túto správu čakali dlhé desaťročia. Najviac vyťažené mesto bez obchvatu, ktorým denne prejde skoro 30-tisíc áut, sa dočkalo. Okolo Šale začne štát už čoskoro stavať dôležitú cestu, ktorá po dokončení obíde centrum.

Každodenná dopravná situácia v Šali je neúnosná. Cesty v meste by odbremenil obchvat. Najskôr boli problémom financie, potom pozemky, menili sa projekty aj sa protestovalo.

Prečítajte si tiež:

​Skoro 12 kilometrov dlhý obchvat mali začať stavať už niekoľkokrát, naposledy sa naťahovalo verejné obstarávanie. Po dlhých rokoch ho však tento týždeň ukončili.

Jedna z najväčších investičných akcií Slovenskej správy ciest si vyžiada takmer 100 miliónov eur. Na úseku má byť 13 mostov vrátane jedného cez Váh.

Podľa ministerstva dopravy šalianskemu obchvatu už nič nebráni v ceste a stavať by mohli začať už tento rok na jeseň. Doba výstavby je stanovená zmluvne na tri roky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti