V dome zostali uväznení ako na ostrove. Obyvatelia Uble sa spamätávajú z ničivej búrky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Úplne bez vody zostali v neďalekej obci Dúbrava. Búrka tu znečistila studne. Z obecného úradu k ľuďom posielali hasičov.

V slovensko-ukrajinskom pohraničí sa už druhý deň spamätávajú z extrémne silnej búrky. Ľuďom zničila obydlia, zaplavila záhrady aj studne. Do Uble v stredu prišli pomáhať aj vojaci.

Voda a bahno sa z kopcov valili priamo na ľudské obydlia. Jitka bola podľa svojich slov v dome pod lesom na okraji Uble len s mamou. Prívalová vlna bola taká silná, že vyvalila aj vchodové dvere a rýchlo stúpala k elektrickým zásuvkám.

V dome zostali uväznení ako na ostrove. Voda klesla, až keď chlapi z dediny uvoľnili hať na potoku. Upchalo ho naplavené drevo z lesa.

Prečítajte si tiež:

​V dome sa zatiaľ bývať nedá. Snažia sa ho čím skôr upratať. S čistením potoka od nánosov blata a dreva v utorok pomáhali aj vojaci.

Väčšie či menšie škody nahlásili obyvatelia z 22 domov. Búrka poškodila aj prívod pitnej vody. Do tunajšieho vodojemu ju teraz vozia len cisternami.

Úplne bez vody zostali v neďalekej obci Dúbrava. Búrka tu znečistila studne. Z obecného úradu k ľuďom posielali hasičov.

Škody zatiaľ vyčíslené nemajú. O humanitárnu pomoc budú môcť požiadať cez úrady práce.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti