Záhadné pokuty zo zahraničia, kde ani nebol. Muž je majiteľom EČV, ktoré sa podobá na inú značku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvadsaťročné auto používa na krátke vzdialenosti, no zrazu mu začali chodiť pokuty nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pýtate sa, ako je to možné? Bratislavčan ja majiteľom evidenčného čísla, ktoré sa podobá na značku z iného nového vozidla.

Auto, ktorého evidenčné čísla privádzajú jeho majiteľa do zúfalstva. Prvú pokutu dostal od mestskej polície v Bratislave. Vraj nemal zaplatené parkovanie v meste. Čudoval sa však fotkám, ktoré polícia poslala. On má 20-ročnú Mazdu, na fotkách bola Toyota. 

Elektronicky im napísal, že to nie je jeho auto a nech si to znova preveria, to však nebolo všetko. Mastné pokuty mu začali chodiť za nezaplatené mýto zo Slovinska, ale aj z Rakúska. Hovoríme o stovkách eur.

„Povedal som, že nech si vylustrujú OO7, respektíve nech si pozrú, či má zaplatenú známku, že je rozdiel medzi Toyotou a 20-ročnou Mazdou, tak to asi pochopili,“ uviedol majiteľ vozidla. 

Prečítajte si tiež:

Podobné písmená a číslice

A toto je problém. Majiteľ Toyoty mal síce zaplatenú diaľničnú známku, no keďže má evidenčné číslo na želanie, má tam namiesto dvoch núl dve písmena O, pretože evidencia vozidiel nedovoľuje používať dve identické tabuľky s evidenčnými číslami.

Čo vlastne mätie mýtne brány? Číslica nula na starej tabuľke s evidenčným číslom a písmeno O, ktoré sa používa na nových tabuľkách. Mýtne brány v Slovinsku a v Rakúsku písmeno O čítajú ako číslicu nula, hoci sú rozdielne.

Nárok na bezplatnú výmenu tabuliek majiteľ Mazdy nemá, bývalý šéf rezortu hovorí, že nové fonty písmen pred spustením testovali, aby nedošlo k zámene písmen a číslic.

Problém je vraj v tom, že mýtne systémy v krajinách si musia upraviť softvér na mýtnych bránach. Rezort vnútra nám však píše, že nie je ich povinnosťou ich o tom informovať a rovnako ani iné štáty neinformujú Slovensko, že zaviedli nové tabuľky s evidenčnými číslami. Rovnaký problém už riešili aj v zahraničí.

Najjednoduchšie by bolo, aby systém pároval evidenčné čísla s VIN číslom a podľa toho by vedel, aká tabuľka patrí majiteľovi Toyoty a aká majiteľovi Mazdy.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti