Čaká nás pomerne chladný deň. Časť Slovenska opäť potrápia dažďové kvapky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko bude pred začiatkom víkendu z hľadiska počasia opäť rozpoltené.

Slovensko bude pred začiatkom víkendu z hľadiska počasia opäť rozpoltené. Vo štvrtok (13. 6.) bude najmä vo východnej polovici ešte na viacerých miestach pršať alebo to budú prehánky, len výnimočne aj búrky.

V západnej polovici Slovenska sa postupne oblačnosť zmenší a zrážky sa vyskytnú len ojedinele. Stále bude chladno, od dvanásť do 17 stupňov Celzia, na juhu do 22 stupňov.

V piatok (14. 6.) sa konečne počasie zlepší a oteplí sa na 17 až 25 stupňov. Cez víkend sa oteplí na letných 21 až 28 stupňov, pričom v sobotu (15. 6.) bude menej oblačnosti, v nedeľu (16. 6.) sa už miestami vyskytnú prehánky alebo lokálne búrky.

Prečítajte si tiež:

Ďalší týždeň

V pondelok (17. 6.) bude ešte teplejšie - 23 až 30 stupňov, miestami treba rátať so zrážkami. Z dlhodobého hľadiska sa zdá, že je pred nami oveľa pokojnejšie obdobie. Síce od nedele do utorka (18. 6.) sa môžu kde-tu vyskytnúť prehánky, ale v budúcom týždni má byť už poriadne horúco.

Denné maximá budú od 28 do 33 stupňov, no výrazne sa oteplí aj na severe. Najmä od utorka do štvrtka (20. 6.) sa tam teploty vyšplhajú na 25 až 27 stupňov.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti