Takto stráženú inauguráciu hlavy štátu sme tu ešte nemali. Najviac sa to dotkne dopravy v hlavnom meste

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po udalosti z Handlovej nie je vylúčené, že Peter Pellegrini bude mať počas presunov po vonku i na prehliadke ozbrojených síl na sebe nepriestrelnú vestu.

Takto stráženú inauguráciu hlavy štátu sme tu ešte nemali. Uvedenie Petra Pellegriniho do úradu budú sprevádzať najprísnejšie bezpečnostné opatrenia. Dôvodom je nedávny atentát na premiéra. Z programu napríklad vyhodili peší presun mestom. Nový prezident si tak ruky so svojimi podporovateľmi nepodá.

Inaugurácia sa zrejme najviac dotkne dopravy v hlavnom meste. Polícia uzavrie viacero ciest a ulíc, po ktorých sa bude nový prezident Peter Pellegrini presúvať.

V sobotu dopoludnia bude doprava v okolí Reduty úplne vylúčená. To znamená, že sa tam nedostanete autom a nebudú premávať ani električky.

Okrem budovy Reduty bude premávka uzavretá aj od mosta SNP po Prezidentský palác. S obmedzeniami musia vodiči rátať aj na obchvate, keď sa bude prezidentská kolóna presúvať do Devína a k Mohyle Milana Rastislava Štefánika.

Prečítajte si tiež:

​Reduta aj Prezidentský palác budú prísne chránené, nasadení budú zrejme aj ostreľovači. Autá z okolitých parkovísk musia zmiznúť. Zatvorená bude aj prezidentská záhrada.

Už tradíciou sa počas inaugurácií stala prechádzka nového prezidenta mestom a pozdravenie s ľuďmi. Po atentáte na premiéra Roberta Fica bezpečnostné zložky túto časť programu zrušili. Verejnosť uvidí nového prezidenta iba z diaľky.

Po udalosti z Handlovej nie je vylúčené, že Peter Pellegrini bude mať počas presunov po vonku i na prehliadke ozbrojených síl na sebe nepriestrelnú vestu. Úrad na ochranu ústavných činiteľov nechce bezpečnostné opatrenia verejne komunikovať, potvrdzuje však, že ochrana ústavných činiteľov bola posilnená.

Rovnako bezpečnostné opatrenia nemôže špecifikovať ani Slovenská informačná služba. Odkázala iba, že potenciálne riziká intenzívne komunikuje so všetkými bezpečnostnými zložkami.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti