Chcete si v lete privyrobiť? Dávajte si pozor, podvodníci to na Slovákov opäť skúšajú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podvodníci to na Slovákov opäť skúšajú. Sľubujú rýchle a rozprávkové zbohatnutie, no má to háčik. Všetko je vymyslené. Do čoho všetkého vás môžu namočiť vás zrejme prekvapí.

Jedna až dve hodiny práce denne. Na účet má vraj cinknúť od 20 eur do 10-tisíc. Takéto správy prichádzajú Slovákom zo zahraničných e-mailov aj čísel.

„Ponúkajú ľuďom možnosť, že stačí, aby zo svojho domu preposielali peniaze na iný účet. Prípadne podvodníci otvorene hovoria o tom, že za ne tento človek nakúpi kryptomeny,“ povedal Ján Adamovský, šéf bezpečnosti Slovenskej sporiteľne.

Prečítajte si tiež:

Biele kone

Koho ponuka zaujme, dostať sa môže do poriadnych problémov.

„Ide o peniaze, ktoré sú odcudzené a človek sa stáva obeťou podvodu, stáva sa doslova spolupáchateľom, takzvaným bielym koňom,“ vysvetlil Adamovský. 

„To, čo si treba všímať, sú tie nereálne podmienky. Každý vieme, za koľko je bežná práca na Slovensku, keď je to 10-krát viac, je to podozrivé,“ dodal Ondrej Macko, odborník na IT.

Teraz sa už pozeráte na ďalší podvod. Sľubujú rýchle a rozprávkové zbohatnutie za lajkovanie videí či hodnotenie filmov.

Výmyslov, ako obrať ľudí o peniaze, je stále viac. Aj v týchto prípadoch je dobré byť obozretný.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti