Premiér Robert Fico na inauguráciu prezidenta Petra Pellegriniho nepríde

Robert Fico počas prvého vystúpenia po atentáte.
Robert Fico počas prvého vystúpenia po atentáte. Zdroj: Facebook/Robert Fico

Podľa Úradu vlády SR v týchto dňoch venuje maximálnu pozornosť rehabilitácii.

Premiér Robert Fico sa nezúčastní na slávnostnej inaugurácii zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. Neumožní mu to rozsah zranení po atentáte. Pre TV Markíza to potvrdil tlačový odbor Úradu vlády SR.

Prečítajte si tiež:

​„Predseda vlády SR Robert Fico v týchto dňoch venuje maximálnu pozornosť rehabilitácii. Rozsah zranení po atentáte mu, žiaľ, neumožní zúčastniť sa na inaugurácii prezidenta. S Petrom Pellegrinim je však v kontakte a zaželal mu veľa síl a úspechov pri výkone funkcie najvyššieho ústavného činiteľa,“ uviedli v stanovisku. 

Najprísnejšie bezpečnostné opatrenia

Slávnostná ceremónia sa bude konať v sobotu (15. 6.). Takto stráženú inauguráciu hlavy štátu sme tu ešte nemali. Uvedenie Petra Pellegriniho do úradu budú sprevádzať najprísnejšie bezpečnostné opatrenia. Dôvodom je nedávny atentát na premiéra. Z programu napríklad vyhodili peší presun mestom. Nový prezident si tak ruky so svojimi podporovateľmi nepodá.

Novinkou v porovnaní s predchodcami bude obed so študentami a seniormi.

V sobotu (15. 6.) o 11. 00 h odštartuje na obrazovkách najsledovanejšej slovenskej televízie mimoriadna relácia priamy prenos slávnostnej inaugurácie novej hlavy štátu. Moderovať ju budú Ivana Zuzelková a Dominik Matulaj. V špeciálnom externom štúdiu v centre Bratislavy privítajú zaujímavých hostí.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti