Slovenská pošta vydáva známku Prezident SR, kúpiť si ju môžete od soboty

Na snímke hárok s prezidentskými známkami zvoleného slovenského prezidenta Petra Pellegriniho.
Hárok s prezidentskými známkami zvoleného slovenského prezidenta Petra Pellegriniho. Zdroj: TASR/Barbora Vizváryová

Známka má špecifický kruhový tvar. Stáť bude jedno euro.

Slovenská pošta vydáva od soboty (15. 6.) poštovú známku Prezident SR zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. Známka má špecifický kruhový tvar. Autorom grafického dizajnu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka. Informoval o tom vedúci odboru komunikácie a marketingu Martin Guzi. Cena známky bude jedno euro. Verejnosť si ju bude môcť kúpiť od soboty.

Päť farieb

„Známka sa tlačí piatimi farbami. Tromi sa tlačí portrét a dvoma sa tlačí sprievodná symbolika, nominálna hodnota červenou farbou a nápis Slovensko tmavomodrou farbou,“ priblížil Guzi s tým, že známka sa vydáva vo forme zberateľsky upraveného tlačového listu - hárčeka so šiestimi známkami, keďže Peter Pellegrini bude šiestym prezidentom SR v poradí. Plánovaný náklad predstavuje 20.000 hárkov, čo znamená 120.000 kusov známky.

Slovenská pošta zároveň vydá špeciálne zberateľské obálky s pečiatkou FDC s dátumom 15. 6. 2024 a domicilom mesta Bratislava. Motívom FDC je čelný pohľad na Prezidentský palác a text sľubu prezidenta SR. Motívom FDC pečiatky je štylizovaná lipová ratolesť s aplikovaným monogramom zvoleného prezidenta v polovici listu.

Prečítajte si tiež:

Pamätný list k poštovej známke​

Slovenská pošta vydá aj pamätný list k poštovej známke Prezident SR. Motívom je grafické spracovanie sľubu prezidenta SR do kruhu spolu s Prezidentským palácom. Predajná cena pamätného listu je 1,70 eura.

V sobotu (15. 6.) o 11. 00 h odštartuje na obrazovkách TV Markíza mimoriadna relácia priamy prenos slávnostnej inaugurácie novej hlavy štátu. Moderovať ju budú Ivana Zuzelková a Dominik Matulaj. V špeciálnom externom štúdiu v centre Bratislavy privítajú zaujímavých hostí.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti