Domáce

Starostovia obcí vo Svidníckom okrese dostali hrozivé smsky. Kvôli počasiu

17 SK Vystrahy DEMO IKONA.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Výdatné zrážky pravdepodobne poriadne zdvihnú hladiny tokov.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj najvyššie varovanie. Výstraha tretieho stupňa platí pre okresy v severnej časti Slovenska, najmä v okolí Tatier, na Zamagurí a v okolí Oravy.

„Očakávame, že za 48 hodín by v týchto oblastiach mohlo spadnúť 50 až 100 milimetrov zrážok," informuje Tomáš Púčik, zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Okresné úrady posielali varovanie pred zmenou počasia viacerým starostom obcí. Obyvatelia ohrozených oblastí majú strach. Krajné Čierno pri Svidníku patrí k obciam, ktoré už povodeň zažili.

Zdroj: TVMarkíza

Asi pred tromi rokmi tam bola prietrž mračien. Valiaca sa voda vtedy brala všetko, čo jej stálo v ceste. Hlavne lávky k rodinným domom.

Výdatné zrážky aj teraz pravdepodobne poriadne zdvihnú hladiny tokov. Meteorológovia nevarujú len pred dažďom, ale na mnohých miestach i pred silným vetrom.

„Pre väčšinu Slovenska platí výstraha pred vetrom, ktorý by mohol v nárazoch dosahovať rýchlosť 70 až 100 kilometrov za hodinu," dodal Púčik. Taký silný vietor môže vyvracať stromy a spôsobovať aj škody na majetku ľudí.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.


BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.