Problémy s plastovými obalmi? Pomôžu im larvy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spoločnosť našla nezvyčajné riešenie na problém s recykláciou obalov z potravín. Využijú na to larvy, ktoré keď vykonajú to, čo majú, poslúžia ako zdroj energie.

Veľké obchodné reťazce každodenne vyprodukujú obrovské množstvo odpadu. Väčšina firiem sa síce snaží správať ekologicky a triedia odpad, no predajcovia potravín stále čelia problémom.

Ten spôsobujú plasty, ktoré ostávajú znečistené zvyškami potravín. Takéto obaly potom končia v komunálnom odpade a hromadia sa na skládkach. Jeden z obchodných reťazcov však prišiel s nádejným riešením, ktoré by mohlo pomôcť odstrániť problém s plastovými obalmi.

Prečítajte si tiež:

Pomáhajú im larvy

Spoločnosť Kaufland spustila projekt, ktorý mal v tejto oblasti pomôcť a odpad zbaviť živočíšnych zložiek. Konala tak na základe vykonaných analýz. Tie ukázali, podstatnú časť vyprodukovaného odpadu tvoria práve znečistené obaly.

Riešenie našli priamo na Slovensku, a to v podobe nového startupu. Ten využíva na čistenie obalov larvy muchy čiernej, ktorá dokáže vyčistiť až 96 percent špinavého odpadu. Potom, čo larvy splnia svoj účel sú však naďalej prospešné. Namiesto toho, aby ich vyhodili, sú tieto tvory energeticky zhodnotené a slúžia aj ako zdroj energie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zelený týždeň

Dôležité udalosti