Slovensko patrí medzi skládkové veľmoci. Utopíme sa v odpade?

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko na tom nie je vôbec dobre. Patríme medzi krajiny, ktoré v Európskej únii produkujú najviac komunálneho odpadu. V čom by sme sa mali zlepšiť? Jednoznačne v separovaní a recyklácii.

Na Slovensku sa ročne vyhodí neskutočné množstvo komunálneho odpadu. Na jedného obyvateľa pripadá ročne 478 kilogramov odpadkov. To predstavuje v prepočte 1,3 kilogramu odpadu na osobu za deň. V rámci Európskej únie patríme medzi skládkové veľmoci.

Ktorý kraj je na tom najhoršie? Aj keď si mnohí myslia, že najviac komunálneho odpadu sa produkuje v Bratislavskom kraji, nie je to  pravda. Najhoršie je na tom Trnavský kraj, kde vznikne až 641 kilogramov odpadkov na jedného obyvateľa.

Prečítajte si tiež:

V čom by sme sa mali zlepšiť?

K lepšej situácii môže výrazne prispieť dôkladné separovanie a recyklácia, a to nie len na Slovensku, ale aj vo svete . Pozitívnou správou je, že v tejto oblasti sa stále zlepšujeme. Postupne sa približujeme úrovni ostatných krajín Európy, ktoré na tom boli doteraz podstatne lepšie.

Ak však chceme, aby bola situácia na Slovensku lepšia, musíme na separovanie a recykláciu klásť oveľa väčší dôraz. Pretože aj keď sa ako spoločnosť snažíme dbať na tieto činnosti, komunálny odpad je stále veľkým problémom.

Pozrite si video o správnom separovaní: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zelený týždeň

Dôležité udalosti