Aká je naša ekologická budúcnosť? Zakročiť sa rozhodli nielen znepokojené matky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Teleráne sa v rámci Zeleného týždňa venovali otázkam ekológie a klimatických zmien. Ekologická budúcnosť je vážnou témou, ktorá sa týka celej spoločnosti.

Do tohto boja s klimatickými zmenami sa zapojili aj znepokojené matky, ktorým nie je ľahostajné to, v akom prostredí budú žiť ich potomkovia.

„Spojili sme sa práve preto, že chceme našim deťom zabezpečiť bezpečnú budúcnosť. Klimatická kríza je už tu, cítime to na vlastnej koži. Táto situácia sa bude stále zhoršovať keď sa k tomu ľudstvo nepostaví zodpovedne,“ povedala Ivana Némethová, členka združenia.

Toto združenie funguje už 5 rokov a ich cieľom je zabezpečiť bezpečnú budúcnosť deťom.  Viac sa dozviete vo videu.

Nielen matky, ale aj univerzity

O tom, aká dôležitá je téma ekológie a klimatických zmien vedia aj odborníci z univerzity v Nitre. Nakoľko im nie je súčasná situácia ľahostajná, rozhodli sa konať. Ekologické zásahy sa snažia realizovať v celom objekte, pustili sa aj do zelených striech. V nasledujúcom príspevku môžete vidieť ako to vyzerá a aký majú tieto zelené inovácie význam.

Ekologicky udržateľné spomienky

Každý z nás má fotografie v telefóne, ktoré sú preňho spomienkou na významné okamihy. Mnohí sa dokonca rozhodnú, že si tieto fotografie vytlačia, prípadne si dajú vyhotoviť fotoknihu.

V rámci Zeleného týždňa sme zisťovali, či je možné konať aj v tejto oblasti ekologickejšie a udržateľnejšie. Odpovede nám dal Miloš Zámečník zo spoločnosti CEWE. Podľa neho nejde o nič nové, tento proces trvá už niekoľko rokov.

„V praxi to znamená, že sa používajú materiály, ktoré sú dlhodobo udržateľné. Sú tam však aj ďalšie aspekty, ako napríklad ekonomický a sociálny. Je to celá škála, ktorá tvorí tieto podmienky,“ uviedol Miloš. Viac sa dozviete v priloženom videu.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zelený týždeň

Dôležité udalosti