Emília Vášáryová v činohre už 60 rokov: Divadlo je môj chlieb každodenný

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenské národné divadlo oslávilo 104. výročie. Známa divadelná herečka a pedagogička Emília Vášáryová zaspomínala za svoje začiatky.

Emíliu Vášáryovú pozná snáď každý. Táto talentovaná herečka je známa nielen z divadelnej ale aj televíznej scény. Ako hostka v Teleráne spomínala na svoje začiatky v Slovenskom národnom divadle, na svoje najkrajšie spomienky ale aj na ľudí, ktorí jej počas divadelného života pomohli.

„Divadlo je môj chlieb každodenný. Bez divadla si neviem predstaviť, že by som niečo robila. Divadlo je živý kontakt, živý človek pred živými ľuďmi. Preto si myslím, že divadlo prežije,“ uviedla herečka.

Moderátorom tiež prezradila, ako po tých rokoch znáša trému a čo jej najviac túto nervozitu pomáha prekonať. Podľa nej je však toto vzrušenie prirodzenou súčasťou divadelného sveta.

Prečítajte si tiež:

100 rokov divadla

Pani Vášáryová prijala pozvanie do Telerána spolu s Barborou Šajgalíkovou, riaditeľkou komunikácie SND, pri príležitosti vydania knihy. Tá mapuje 100 rokov Slovenského národného divadla a na tejto publikácii sa pracovalo 4 roky.  

Kniha obsahuje 100 inscenácií naprieč dejinami Slovenského národného divadla, sú vybrané v pomere 50 činoherných, 30 operných a 20 baletných inscenácií. Podľa slov riaditeľky SND sa pri jej tvorbe spojila sila Slovenskej akadémia vied, Vysokej školy múzických umení a veľkej podpory Divadelného ústavu.

„Autorky si zvolili špeciálny koncept. Nie je to len popisovanie historických udalostí a vyzdvihovanie nejakých osobností. Ale naozaj sa snažili zrekonštruovať 100 divadelných inscenácií  a nejakým spôsobom zachytiť tú podstatu divadla a myslím si, že sa im to naozaj podarilo,“ povedala riaditeľka.

„Je to všetko o tej dobe, je to o všetko o tom, čo sme prežili v tom divadle. A ja dúfam, že to tu ešte najbližších 100 rokov bude,“ dodala na záver pani Vášáryová.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Teleráno

Dôležité udalosti