Prezident Pellegrini v exkluzívnom rozhovore: Ľuďom sľubujem nadstraníckosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nový prezident Peter Pellegrini poskytol Markíze exkluzívny rozhovor. Za hlavnú úlohu považuje spájať rozhádanú spoločnosť.

S novým prezidentom sa zhováral redaktor Martin Prôčka. Hlavy štátu sa pýtal aj to, či vie Slovákom zaručiť nadstraníckosť a nezávislosť.

V inauguračnom príhovore hovoril prezident najmä o spájaní. Na úvod rozhovoru nám spomenul, že sa ako spoločnosť musíme odraziť od toho, ako zadefinovali problém ľudia. Okrem iného povedal, že bude do paláca pozývať aj zástupcov médií.

„Ak si dobre pamätám, druhý najintenzívnejší dôvod, ktorý ľudia označili ako pôvod napätia spoločnosti, bola práca médií. A toto vôbec nemyslím v zlom. Myslím si, že aj pred médiami stojí obrovská úloha prispieť k misii, ktorú som si ja ako prezident zadefinoval. Nepôjde to hneď, ale keď každý z nás pridá ruku k dielu, v horizonte niekoľkých mesiacov sa to podarí,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Povýšiť chce záujem ľudí

Témou rozhovoru bola aj aktuálna politická situácia. Je prirodzené, že Peter Pellegrini vzišiel zo straníckej politiky. Podľa parlamentných šumov majú niektorí koaliční poslanci očakávania, že im zákony vetovať nebude.

Otázka preto znela, či vie Slovákom sľúbiť nadstraníckosť.

„Určite áno, v tomto budem spravodlivý a vždy povýšim záujem ľudí ako záujem akejkoľvek strany,“ povedal s tým, že v srdci bude navždy sociálny demokrat, keďže to je jeho hodnotová výbava.

„Musím byť prezidentom všetkých. Môžem vás uistiť, že ak vzhliadnem v nejakej aktivite vlády alebo konkrétnej strany kroky, ktoré sa vylučujú s prioritou snahy o zlepšenie života ľudí na Slovensku, vtedy zasiahnem,“ povedal.

Exkluzívne pre TV Markíza prezradil aj meno ďalšieho možného poradcu.

Celý rozhovor s prezidentom Petrom Pellegrinim si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti