Leto udrie naplno. Budúci týždeň rátajte s výrazným oteplením

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

SHMÚ avizuje v budúcom týždni výrazné oteplenie. Teploty sa môžu vyšplhať na 34 stupňov Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) avizuje v budúcom týždni na Slovensku výrazné oteplenie. Teploty by sa mohli podľa predpovedného modelu počas týždňa vyšplhať na 34 stupňov Celzia.

V priebehu pondelka (17. 6.) a utorka (18. 6.) sa začne zo severnej Afriky vysúvať hrebeň vysokého tlaku vzduchu nad Taliansko a Balkán. Po jeho zadnej strane začne prúdiť od juhozápadu veľmi teplý, pôvodom tropický vzduch aj do našej oblasti," priblížil SHMÚ na sociálnej sieti. V pracovnom týždni tak bude väčšinou málo oblačnosti, prehánky a búrky sa budú vyskytovať len výnimočne.

Už v utorok na juhu môže teplota dosiahnuť 32 stupňov Celzia," dodali meteorológovia. V stredu (19. 6.) sa očakáva podľa predpovedného modelu ešte o dva stupne viac. V noci na štvrtok (20. 6.) sa bude Poľskom presúvať ďalej na východ studený front, ktorý čiastočne ovplyvní počasie aj u nás. Zrážok veľa neprinesie, ale prechodne sa mierne ochladí, a to najmä na severe," doplnili s tým, že v piatok (21. 6.) by malo byť rovnako teplo ako v stredu.

Aktuálnu predpoveď si pozrite vo videu vyššie.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti