Prezident pre TV Markíza prezradil meno ďalšieho možného poradcu. Určite to vzbudí rozruch, tvrdí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prezident Peter Pellegrini v rozhovore pre televíziu Markíza uviedol, že by v prezidentskom paláci rád privítal Jozefa Banáša na pozícii poradcu pre oblasť kultúry a médií.

S niekdajším diplomatom a známym spisovateľom o tom Peter Pellegrini v súčasnosti rokuje.

„Určite to vzbudí rozruch a bude to veľmi zaujímavé. Musím priznať, že som v komunikácii aj s pánom Jozefom Banášom, ktorého by som veľmi rád privítal v prezidentskom paláci ako poradcu pre oblasť kultúry a médií. Je to človek, ktorý je dnes najúspešnejší spisovateľ. Má najviac prekladané knihy do rôznych svetových jazykov. Mohol by priniesť zaujímavý pohľad na to, čo sa dnes v spoločnosti deje,“ uviedol prezident.

Ďalšie dve mená

Pellegriniho poradcom pre zahraničné otázky a medzinárodnú politiku bude diplomat, bývalý generálny tajomník Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a exminister zahraničných vecí Ján Kubiš.

„Jána Kubiša poznajú všetci. Je to významný diplomat, ktorý pôsobil v medzinárodných organizáciách. Bol na pozíciách, kde zastupoval Organizáciu Spojených národov (OSN), pri krajinách, v ktorých boli vojnové konflikty. Bol v Sýrii, v Libanone a tak ďalej,“ povedal Pellegrini.

Známe je aj ďalšie meno. Poradcom pre medzinárodné právo, právne a ústavnoprávne otázky sa má stať profesor Miroslav Slašťan z Univerzity Komenského.

„Pán Slašťan je profesor na Univerzite Komenského na Fakulte práva, kde je profesorom pre medzinárodné právo, ale venuje sa aj ústavnoprávnym otázkam. Možno nie je tak verejne známy, možno sa tak mediálne nereprezentuje, ale dovnútra požíva veľkú dôveru a úctu,“ uviedol Pellegrini.

Celý rozhovor redaktora Martina Prôčku s prezidentom Petrom Pellegrinim si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti