V odkvapovej rúre našli telo novorodenca. Podľa susedov matka už v minulosti niečo podobné urobila

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hrôzostrašná udalosť v meste Rajec v Žilinskom okrese. V odkvapovej rúre bytovky tam našli telo novorodenca. Matku polícia zadržala krátko po čine. Zdesení obyvatelia nám povedali, že to nebolo prvýkrát.

Tragédia sa stala v sobotu večer v bytovom dome. Telíčko novorodenca našiel obyvateľ bytovky v malom otvore odkvapovej rúry. Hneď zavolal pomoc.

„O 18.30 h sme prijali hovor o náleze novorodenca, ktorý potrebuje ošetrenie. Na miesto sme okamžite vyslali ambulanciu rýchlej zdravotnej pomoci. Záchranári žiaľ už mohli len konštatovať úmrtie,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska ZZS Petra Klimešová.

Prečítajte si tiež:

V minulosti porodila a dieťa spadlo

Polícia prehľadávala aj pivničné priestory bytového domu. Tam pravdepodobne žena dieťa porodila.

Podľa svedkov ju policajti potom našli v supermarkete.

„Dvadsaťpäťročná žena bola obmedzená na osobnej slobode a prevezená policajný útvar k vykonaniu potrebných úkonov,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Zuzana Šefčíková.

Susedia nám povedali, že mladá žena v bytovke pred rokmi aj bývala. V tomto vchode už jedno dieťa porodila, rovno na schody.

„Áno, na schodoch. Spadlo na schody a bolo po ňom. No z basy ju pustili, ale neviem kedy presne,“ povedala nám suseda, ktorá býva oproti.

Prečítajte si tiež:

Štyri až osem rokov za mrežami

Viacerí ľudia nám potvrdili, že má dlhodobo problém s alkoholom a drogami a v súčasnosti je bezdomovkyňa. 

Komunikovali sme aj s primátorom Rajca. Pred kamerou hovoriť nemohol, no povedal nám, že 25-ročnej žene ponúkali pomoc, no odmietla ju.

Podľa niektorých miestnych porodila už šesť detí a všetky dala na adopciu. Riešením mohlo byť aj hniezdo záchrany v žilinskej nemocnici. Dvadsať minút jazdy autom od Rajca.

Prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z okresného riaditeľstva v Žiline. „Začal trestné stíhanie vo veci trestného činu vražda novorodeného dieťaťa matkou,“ uviedla Šefčíková.

Za tento čin môže ísť do väzenia na 4 až 8 rokov.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti