Meteorológovia vydali prvé výstrahy pred vysokými teplotami. Pozrite si, v ktorých okresoch platia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V pondelok (17. 6.) bude na Slovensku slnečno alebo len malá, popoludní najmä na západe prechodne zväčšená oblačnosť. S prehánkami treba rátať naozaj len výnimočne. Oteplí sa na 23 až 28 stupňov. Fúkať bude slabý vietor.

Tlaková výš nám v nasledujúcich dňoch zariadi horúčavy. Prevládať bude malá len prechodne zväčšená oblačnosť, pričom nie sú vylúčené ojedinelé zrážky, ale pravdepodobne len v okolí hôr. Na juhu dosiahne teplota okolo 32 až 34 stupňov. Na severe bude od 24 do 27 stupňov. 

Na stredu meteorológovia vydali dokonca prvé výstrahy pred vysokými teplotami. Tie zasiahnu hlavne juh územia.  

​​Predpoveď na desať dní

Do piatku (21. 6.) bude prevažne slnečno. Len ojedinele sa môžu v okolí hôr vyskytnúť prehánky alebo búrky. Bude veľmi teplo a lokálne aj dusno. Teploty sa budú pohybovať od 27 do 34 stupňov. No a vyzerá to tak, že práve počas víkendu sa počasie zhorší. Na mnohých miestach sa očakávajú prehánky, dážď alebo búrky a to lokálne aj intenzívnejšie. Mierne sa ochladí v nedeľu (23. 6.) na 15 až 27 stupňov a podobné teploty by mali pokračovať až do konca obdobia, ale už takmer bez zrážok.

Oteplí sa aj v noci a najmä na juhu sa bude pri tropických 20-tkách zaspávať veľmi ťažko. Ku koncu obdobia sa mierne ochladí na 18 až 8 stupňov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti