Prezident zastúpi premiéra na samite v Bruseli, rozdeľovať sa budú posty v EÚ

Peter Pellegrini počas inaugurácie.
Peter Pellegrini počas inaugurácie. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Rokovania lídrov sa podľa navrhnutého programu začnú večer za prítomnosti predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej a predsedníčky Európskeho parlamentu Roberty Metsolovej.

Prezident SR Peter Pellegrini v pondelok (17. 6.) popoludní odcestuje do Bruselu na neformálny samit premiérov a prezidentov, na ktorom zastúpi predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD). Témou diskusií bude obsadenie hlavných funkcií v inštitúciách Európskej únie (EÚ). Informoval o tom na sociálnej sieti.

„Môj hlavný cieľ je jasný - presviedčať ostatných európskych lídrov, aby Slovensko prostredníctvom svojho kandidáta na eurokomisára získalo čo najsilnejší mandát,“ priblížil Pellegrini.

Rokovania lídrov sa podľa navrhnutého programu začnú večer za prítomnosti predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej a predsedníčky Európskeho parlamentu Roberty Metsolovej.

Prečítajte si tiež:

Pracovná večera bude už bez von der Leyenovej a Metsolovej, iba v kruhu 27 národných lídrov, ktorí by sa mali pokúsiť dohodnúť sa na obsadení funkcií predsedu eurokomisie, predsedu Európskej rady a budúceho šéfa diplomacie EÚ. Predsedu europarlamentu si budú voliť členovia nového zákonodarného zboru EÚ na plenárnej schôdzi 16. až 19. júla v Štrasburgu.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 6. 2024. V Bruseli sa rozdeľujú funkcie:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti