Na oficiálnu stránku prezidenta sa po vlne kritiky opäť vrátila štandarda

Na snímke nový prezident Peter Pellegrini sa prihovára seniorom a mladým ľuďom, ktorých pozval na slávnostný obed po zložení prezidentského sľubu.
Inaugurácia prezidenta Petra Pellegriniho. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Ide o zákonom upravený symbol funkcie prezidenta, ktorý používali všetci doterajší slovenskí prezidenti.

​Na oficiálnej webovej stránke hlavy štátu po inaugurácii Petra Pellegriniho nebolo vidieť prezidentskú štandardu. Ide o zákonom upravený symbol funkcie prezidenta, ktorý používali všetci doterajší slovenskí prezidenti. Peter Pellegrini ju ani nie deň po vymenovaní do funkcie nahradil svojím vlastným logom z kampane k prezidentským voľbám, upozornil na to denník Sme.​

Prezidentská štandarda.
Prezidentská štandarda. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Červený štvorec so štátnym znakom, z ktorého zo spodného okraja vyrastá modré trojvršie s bielym dvojitým krížom a bielo-modro-červeným lemom, mali na stránke prezident.sk prezidenti Ivan Gašparovič, Andrej Kiska aj Zuzana Čaputová. Teraz logo obsahuje dve písmená PP na červenom podklade s bielym, modrým a červeným pásom v pravom spodnom rohu.

Podľa denníka sa tak stalo vôbec prvýkrát, štandarda a meno prezidenta bola prvou informáciou, ktorú bolo možné vidieť na hlavnej stránke portálu.

Peter Pellegrini vymenil prezidentskú štandardu za vlastné logo.
Peter Pellegrini vymenil prezidentskú štandardu za vlastné logo. Zdroj: prezident.sk

​Tlačový odbor hlavy štátu plánuje logo PP používať aj naďalej. Podľa nich bolo vytvorené tak, aby „odrážalo národné prvky“. Pripravujú aj ďalšie zmeny webového portálu prezidenta, keďže súčasná webstránka nevyhovuje dnešným technologickým potrebám, uviedli pre Sme.sk.

Po vlne kritiky však štandardu znova vrátili.

Pozrite si exkluzívny rozhovor s novým prezidentom Petrom Pellegrinim:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti