Rozšírená a zmodernizovaná. V Košiciach ukončili dlhoočakávanú rekonštrukciu Slaneckej cesty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rozšírená a zmodernizovaná. V Košiciach ukončili dlhoočakávanú rekonštrukciu Slaneckej cesty. Jednu z najfrekventovanejších trás v kraji, ktorou denne prejde viac ako 25-tisíc áut. Motoristi ňou prejdú, no problém je s jej kolaudáciou.

Po rozšírení cesty dlhej viac ako dva kilometre v mestskej časti Nad Jazerom volali miestni už roky. Zápchy, kolóny či nehody tu boli na dennom poriadku.

Práce na obnove sa začali na jar v roku 2022, pred niekoľkými hodinami ju pre motoristov otvorili s takmer ročným omeškaním. 

Rekonštrukciu sprevádzal masívny výrub takmer 400 topoľov a dopravné obmedzenia. Cesta má po novom štyri jazdné pruhy. Sedem svetelných križovatiek, jednu neriadenú križovatku, cyklochodník aj zastávky - všetko je v plnom užívaní.

Prečítajte si tiež:

Pribudli aj informačné systémy a kamery

Pribudli aj informačné systémy pre cestujúcich aj vodičov, dobudovať chcú aj kamerový systém.

Cesta mala byť hotová už vlani na jeseň, no zhotoviteľ termín nestihol. Mesto tak prišlo o časť eurofondov. Navyše z predpokladanej ceny 12 miliónov práce doteraz stáli takmer 19.

Cesta má zatiaľ právoplatné rozhodnutie o dočasnom užívaní. Pre plnú kolaudáciu musí mesto zabezpečiť do roka prekládku vzdušného vedenia vysokého napätia, ktoré vedie ponad cyklochodník a zastávky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti