Ďalšiu rigoróznu prácu s rovnakým názvom, ako je tá Dankova, utajili

Andrej Danko.
Andrej Danko. Zdroj: TASR

Opozícia chcela predsedu parlamentu pre prácu odvolať na mimoriadnej schôdzy, poslanci to však neschválili.

Utajili už druhú rigoróznu prácu s rovnakým názvom, aký použil šéf parlametu Andrej Danko. Prácu „Verejná správa a jej charakteristické črty“ napísal v roku 2011 advokát Daniel Pisák. Ten ju utajil len nedávno. Píše sme.sk.

Práca je nedostupná od 3. októbra, teda desať dní od zverejnenia prvého článku o pochybnom titule JUDr. Andreja Danka. Titul obhajovali obaja na rovnakej Katedre trestného práva, kriminológie, kriminalistiky a penológie Univerzity Mateja Bela.

Momentálne sú tak nedostupné už tri práce s rovnakým názvom. Prvá, ktorú napísala právnička Emília Shakkour, vznikla v roku 1999 na Univerzite Komenského. Z tamojšej knižnice však nedávno zmizla. Druhú prácu napísal Danko v roku 2000 a tretiu v roku 2011 advokát Pisák

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) dáva v knižnici Univerzity Mateja Bela (UMB) k dispozícii pre verejnosť svoju rigoróznu prácu. Bude v štandardnom režime, ako sú ostatné práce. Povedal to na tlačovej konferencii po tom, ako koalícia zablokovala mimoriadnu schôdzu NR SR, na ktorej mal čeliť odvolávaniu pre kauzu jeho rigoróznej práce. 

Rektor univerzity Vladimír Hriadlovský nariadil, že univerzita musí počkať na písomný súhlas predsedu parlamentu, aby Dankovu prácu mohli zverejniť.

Rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta chcel pôvodne porovnávať aspoň oponentské posudky oboch prác, neuspel.

 

BRATISLAVA, BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BB

Dôležité udalosti