Záchranár, ktorý zdrogoval a uniesol študentku Soňu, unikne trestu. Trpí duševnou poruchou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prípad vyšetrovali ako znásilnenie, po vypracovaní znaleckých posudkov ale prokurátorka koncom mája zastavila trestné stíhanie. V čase spáchania skutku bol nepríčetný a trpí duševnou poruchou. Záchranára, ktorý vlani uniesol študentku Soňu, poslali do ústavu.

Súd v utorok (18. 6.) rozhodol o liečbe záchranára, ktorý uniesol študentku Soňu. Nariadil mu ústavnú liečbu, tak ako navrhla znalkyňa. 

Prípad vyšetrovali ako znásilnenie, po vypracovaní znaleckých posudkov ale prokurátorka koncom mája zastavila trestné stíhanie. V čase spáchania skutku bol záchranár nepríčetný a trpí duševnou poruchou.

Soňa zmizla bez stopy

Bol 10. september 2023, keď študentka Soňa zmizla bez stopy. Stalo sa to po ceste domov. Od autobusovej zastávky to mala do vchodu len 150 metrov.

Pátrala po nej rodina aj dobrovoľníci. Neskôr z vyšetrovania vyplynulo, že záchranár si ju vyhliadol už v meste a sledoval ju. Počkal ju pred domom. Injekciou jej vpichol látku, po čom zostala omámená. Na rukách ju odniesol do auta.

Prečítajte si tiež:

​Všetko je inak

Študentku objavili zdravotníci pred nemocnicou v Petržalke po 25 hodinách. Podľa súdneho dokumentu mala na tele odreniny, reznú ranu a sedem viditeľných vpichov. Na ďalší deň policajti zadržali podozrivého záchranára. Mal pri sebe injekcie s rôznymi látkami, vrátane ketamínu.

Policajti počas vyšetrovania nazhromaždili množstvo dôkazov. Študentkino DNA objavili na kľučke na sťahovanie okien v jeho aute, na plachte v byte zdravotníka aj vo vani.

Po ôsmich mesiacoch je ale všetko inak. Pred súd sa záchranár nepostaví. Vyšetrovanie zastavili.

Prečítajte si tiež:

​„Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zastavené. Dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania I.P. bola skutočnosť, že tento v čase spáchania oboch skutkov v dôsledku duševnej choroby, ktorou trpel, nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

Dodala, že vo veci bol súdom vydaný predbežný príkaz na umiestnenie obvineného do zdravotníckeho zariadenia. Skončil na psychiatri. 

Študentkin právny zástupca pre TV Markíza potvrdil, že si chcú dať urobiť ďalšie znalecké posudky. V tom pôvodnom vidia rozpory.

„Za situácie, keď sú tam vnútorné rozpory a my sme poukázali na to, tak nerozumieme, prečo nemôže byť vyhotovený ďalší znalecký posudok, aby tá spravodlivosť naozaj dostala za dosť. Chceli by podať aj mimoriadny opravný prostriedok, teda takzvanú 363-ku, ktorá by mohla rozhodnutie súdu zvrátiť,“ uviedol právny zástupca poškodenej Ondrej Urban.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 29. 5. 2024. Zvrat v prípade unesenej študentky:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti