Máme nové informácie o vyšetrovaní únosu matky dvoch detí z Hlohovca

Nezvestná Andrea Vlčeková z Hlohovca.
Zdroj: TV Markíza

Podľa našich informácií za únosom okrem jej manžela sú ďalší traja muži.

Markíza získala nové informácie o vyšetrovaní únosu matky dvoch detí. Po Andrei Vlčekovej z Hlohovca sa zľahla zem už pred takmer dvoma rokmi. Jej manžel síce už pre jej zmiznutie stojí pred súdom, no tu sa vyšetrovanie neskončilo. Policajti našli aj ďalších mužov, ktorí ju na objednávku mali uniesť.

Andreu Vlčekovú uniesli spred škôlky v Hlohovci, kam priviedla dieťa ešte 13. decembra 2016. Mestské kamery zachytili nielen auto, v ktorom ju mali únoscovia prevážať, ale aj akési sprievodné vozidlo. Odvtedy matku dvoch detí nikto nevidel. Televízia Markíza vtedy získala fotografiu muža, ktorý sa v tom čase v okolí miesta činu pohyboval.

Podľa našich informácií za únosom okrem jej manžela sú ďalší traja muži. Všetci sú za mrežami. Jedného súdia v Rakúsku pre krádež, ďalší by mal byť vo väzbe pre inú násilnú trestnú činnosť a posledný vraj práve pre obvinenie v tomto prípade.

Zdroj: TV Markíza

„Vyšetrovateľ rozšíril obvinenia o ďalšie tri osoby, ktoré sú obvinené z pozbavenia osobnej slobody z obzvlášť závažného zločinu spáchaného ako organizovaná skupina závažnejším spôsobom konania z osobitného motívu za účelom získania značného prospechu," povedal hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Andreu vraj uniesli na pokyn jej manžela Miroslava Vlčeka. Spory mali mať najmä pre majetky. Práve toto sa skloňovalo ako možný motív. Matka dvoch detí dokonca údajne svedčila proti nemu v iných trestných veciach. Exmanžel nezvestnej tvrdí, že s jej zmiznutím nemá nič spoločné.

Vlček má na čas únosu bývalej manželky alibi. Zatiaľ čo on sedel v kaviarni s jej majiteľom v centre Hlohovca, Andrea bola v rukách únoscov.

A čo sa dialo s Andreou?

Policajti z protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry zistili, že trojica ju údajne odovzdala po únose Vlčekovi vo Veľkých Ripňanoch.

Podľa výpovede jedného z nich ju údajne nútil prepísať podiely v spoločných kšeftoch. Čo sa s ňou dialo ďalej, vraj nevedia. No faktom je, že Vlčekovej odvtedy niet a nenašli ani jej telo, hoci policajti kopali na viacerých miestach. Slivka konštatoval, že bližšie informácie nie je možné poskytnúť, aby nedošlo alebo sťaženiu objasnenia alebo vyšetrenia veci.

Miroslav Vlček má už v tejto veci za sebou niekoľko neverejných pojednávaní. Neskôr sa však objavili dôkazy, že Vlček nemal stáť iba za únosom, ale svoju ženu mal vraj v úmysle aj usmrtiť.

Mohlo by ísť o úkladnú vraždu. Okresný súd v Trnave preto celý spis poslal na špecializovaný trestný súd. Odtiaľ ale spis putoval na Najvyšší súd. No a ten rozhodol, že to čo je popísané v obžalobe, sa ako úkladná vražda kvalifikovať nedá. A tak sa spis vrátil späť do Trnavy.

Ďalšie pojednávanie s Miroslavom Vlčekom by malo byť už na budúci týždeň. Dvoch maloletých chlapcov, deti nezvestnej Andrey vychováva, a sa stará sa o ne jej mama. Pýtajú sa na ňu každý deň.

Reportáž pripravili Zuzana Ferenčáková a Roman Ruttkay.


BRATISLAVA, TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Vlček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.