Danko, Šutaj Eštok či Drucker leteli do Nemecka na zápas vládnym špeciálom. Opozícia avizuje kroky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ministerstvo vnútra reaguje.

Na futbalovom zápase slovenského tímu s Belgickom vo Frankfurte nad Mohanom boli ministri Matúš Šutaj Eštok, Tomáš Drucker a Erik Tomáš (všetci traja Hlas-SD). Podporiť našich bol aj Andrej Danko (SNS) či podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD).

Spravodajský portál sme.sk upozornil na skutočnosť, že slovenský vládny špeciál letel v deň zápasu do Nemecka a v noci sa vracal späť na Slovensko.

Prečítajte si tiež:

Ministerstvo reaguje

Ministerstvo vnútra reaguje. Tvrdí, že v žiadnom prípade nešlo o voľnočasovú aktivitu ústavných činiteľov.

„Návšteva úvodného zápasu našej futbalovej reprezentácie na ME vo futbale v Nemecku sa uskutočnila na základe oficiálneho pozvania Slovenského futbalového zväzu a aj Únie európskych futbalových zväzov (UEFA) pre zástupcov vlády SR a NR SR, čo je bežné všade vo svete na podporu národného mužstva na takomto významnom športovom podujatí,“ uvádza rezort v stanovisku.

Súčasťou cesty boli podľa ministerstva aj stretnutia so zástupcami belgickej vlády, ako aj s primátorom mesta Frankfurt nad Mohanom.

„Vládnym špeciálom cestovali do Nemecka zástupcovia policajných zložiek, ktorí sa spolu s nemeckými bezpečnostnými orgánmi spolupodieľajú na bezpečnostných opatreniach v rámci futbalového šampionátu. Na palubu spolu s nimi leteli dvaja podpredsedovia NR SR, traja ministri, dvaja štátni tajomníci a asi 20 zástupcov z viacerých ministerstiev,“ dodáva ministerstvo.

Chcú odvolať ministra

To, čo považuje koalícia za štandard, má opozícia za škandál. Priamo v pléne NR SR od politikov požadovali, aby sa cestu na futbal preplatili.

Hnutie Slovensko zašlo ešte ďalej a avizuje zbieranie podpisov na odvolávanie ministra vnútra, ktorý má pod sebou štátnu letku.

O obsahu a účelu týchto stretnutí koalícia neinformovala. Služobnú cestu si budú na vláde dodatočne schvaľovať budúci týždeň.

Pozrite si reportáž o atmosfére po zápase s Belgickom:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti