Zariaďovanie spálne je zložitejšie, než vyzerá. Ale nemusí byť

Zariaďovanie spálne je zložitejšie, než vyzerá. Ale nemusí byť
Zdroj: Autor: XtravaganT / Stock.adobe.com

Spálňa je miestnosťou oddychu a načerpania novej dávky energie. Rozhodne tak nemá zanedbateľnú úlohu. A aj keď nemá reprezentatívnu funkciu ako obývačka, či nemusí spĺňať také prísne požiadavky na funkčnosť a praktickosť ako kuchyňa, jej zariaďovanie netreba brať na ľahkú váhu.

V prvom rade merajte a plánujte

Aj keď nábytku a vecí v spálni nie je tak veľa, ako v niektorých iných miestnostiach, nemali by ste podceniť plánovanie. Aj tu platí, že všetko je potrebné si dobre pomerať a premyslieť. A to nielen vzhľadom na rozmery miestnosti, ale aj s ohľadom na umiestnenie dverí a veľkého dreveného okna.

Taktiež treba brať ohľad aj na prípadné dodatočné prvky, napríklad umiestnenie vnútornej jednotky tichej klimatizácie Midea. Jednoducho povedané, plánovanie nie je len o dvoch rozmeroch (dĺžke a šírke miestnosti), ale aj o všetkých „nehybných“ prvkoch v nej.

Pri manželskej posteli je najdôležitejšia veľkosť

Jednoznačnými dominantami spální sú priestranné manželské postele. Predtým, ako začnete riešiť akékoľvek iné vlastnosti postele, vyberte si vhodnú veľkosť. Ak vám to priestor vo vašej spálni umožňuje, mali by ste siahnuť po manželskej posteli s rozmermi minimálne 180 x 200 cm.

Čo najviac úložného priestoru

Mimo postele, čiže priestoru na spanie, je v spálni vhodné mať aj úložný priestor. K manželskej posteli sa viažu nočné stolíky, ale my sa zameriame na úložný priestor na oblečenie a doplnky. Kde inde by ste predsa mali mať všetko svoje oblečenie, ak nie práve v spálni? Samozrejme, ak vám to jej rozmery dovolia.

V ideálnom prípade by v spálni nemala chýbať veľká vstavaná skriňa, v ktorej môžete mať prehľadne uložené všetky súčasti vašich outfitov, od samotného oblečenia po štýlové dámske kabelky. V prípade obmedzenejšieho priestoru vsaďte na posuvné dvere. Samotnú skriňu síce nezmenšia, ale pred ňou vám bude stačiť menej priestoru. Alternatívnym riešením môže byť napríklad menšia skriňa doplnená o komodu.

Ak môžete, pridajte aj niečo naviac

Ak máte v spálni dostatok priestoru, môžete pridať aj niečo „extra“. Čo takto napríklad toaletný stolík so zrkadlom? Okrem toho, že vám poslúži pri úprave svojho zovňajška, toaletné stolíky často majú aj úložný priestor ideálny pre vaše obľúbené náušnice biele zlato a ďalšie šperky. Nie nadarmo je toaletný stolík v spálni snom nejednej ženy.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme PR článok

Dôležité udalosti