Dva týždne bol jeho pacientom. Lekár vysvetlil, prečo sa premiér Fico tak rýchlo zotavuje zo zranení

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jozef Valky je rešpektovaný odborník na intenzívnu medicínu. Zraneného premiéra dostával z najhoršieho.

Premiér Robert Fico bol po atentáte v Handlovej dva týždne jeho pacientom. Lekár nám v rozhovore vysvetlil aj to, prečo sa predseda vlády po vážnych zraneniach zotavuje tak rýchlo.

Jozef Valky je rešpektovaný odborník na intenzívnu medicínu. Zraneného premiéra dostával z najhoršieho.

„Pán premiér mal pri tom nešťastí aj šťastie. Sčasti sa z toho dostal aj vďaka našej starostlivosti, ale zásluhu má na tom aj on. Fyzicky bol totiž na tom dobre, mal z čoho čerpať, hovorí Valky.

Premiér sa podrobil náročnej päťhodinovej operácii a iným lekárskym zákrokom. Mnohých preto prekvapilo, keď ho po dvoch týždňoch prepustili do domácej starostlivosti.

Prečítajte si tiež:

Podrobnosti o rehabilitácii

Ešte predtým však bola potrebná rehabilitácia. „Snažili sme sa šetriť muskulatúru v bruchu, aby sa nám nerozišli stehy. Začali sme rukami, potom s nohami, neskôr už začal chodiť na G-aparate. Chodil s ním náš rehabilitačný pracovník, sestry, alebo ochrankár, keď bolo treba pomôcť,“ dodal.

Robert Fico ležal na transplantačnej jednotke, aby mohol byť pre bezpečnosť oddelený od ostatných pacientov. V blízkej miestnosti sa usídlili jeho ochrankári.

„Činnosť a starostlivosť bola ako za normálnych okolností. Ja som tu bol cez deň, potom preberali starostlivosť kolegyne a kolegovia, ktorí slúžili normálne služby. Bola tu ochranka, ale nijako nezasahovala do ničoho. Ťarcha, nie medicínska, ale skôr spoločenská, čo by sa udialo, keby sme zlyhali, bola enormná,“ priznal skúsený lekár.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti