Knižnica UMB sprístupnila Dankovu rigoróznu prácu, je vraj takmer totožná s inou prácou

Andrej Danko a jeho rigorózna práca.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Daniel Pisák ju odovzdal o rok neskôr.

Knižnica Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici oddnes od 14.00 h sprístupnila rigoróznu prácu Andreja Danka. Vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB Dana Straková informovala, že univerzite vo štvrtok (8. 11.) doručili súhlas predsedu SNS a parlamentu o jej uložení a sprístupnení verejnosti. 

Zdroj: Ľubo Fronko

Na jej sprístupnenie v knižnici čakali novinári, ktorí si v nej mohli iba zalistovať. Nesmeli robiť žiadne fotografie alebo skeny textovej časti. Nasnímať si tak mohli iba väzbu, čestné prehlásenie autora a úvodnú stranu práce.

Výnimku dostal Denník N, ktorý mal prácu k dispozícii niekoľko desiatok minút na preštudovanie. Následne napísal, že práca sa podľa jeho zistení "takmer úplne zhoduje s rigoróznou prácou Daniela Pisáka, ktorý ju obhájil v Bystrici rok po doktoráte šéfa Slovenskej národnej strany v roku 2001."

Práve prácu Pisáka UMB utajila pred niekoľkými dňami. Portál ju však mal ešte pred jej utajením k dispozícii, a tak bol schopný obe práce porovnať. Líšili sa väčšinou iba v slovoslede, mierne pozmenenými formuláciami či prehodenými kapitolami.

Daniel Pisák pracuje ako advokát v Bratislave. Andrej Danko tvrdí, že ho nepozná. 

Sprístupnenie práce je jedna vec. Druhá zasa posúdenie, či neobsahujé skopírované časti. Nespokojní pedagógovia a aktivisti žiadajú vytvorenie nezávislej komisie, ktorá by rigoróznu prácu z roku 2000 preskúmala.BANSKÁ BYSTRICA/zg, Ľubo Fronko

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BB

Dôležité udalosti