Prvé výjazdové rokovanie vlády po atentáte na premiéra. Rimavská Sobota bola plná policajtov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V meste platili prísne bezpečnostné opatrenia.

V meste Rimavská Sobota platili pre stredajšie (19. 6.) výjazdové rokovanie vlády SR prísne bezpečnostné opatrenia. V okolí domu kultúry, kde kabinet zasadal, boli rozmiestnené zátarasy a na bezpečnosť dohliadalo množstvo policajtov. Pred začiatkom rokovania to pre médiá uviedol primátor mesta Jozef Šimko.

Rokovanie vlády v Rimavskej Sobote je prvým výjazdovým rokovaním ministrov po atentáte na premiéra Roberta Fica v Handlovej, ku ktorému došlo v polovici mája.

„Vzhľadom na túto udalosť i my ako mesto Rimavská Sobota sme sa pripravovali na zasadnutie vlády SR v spolupráci s Policajným zborom i ochrankou. Verím, že sme urobili všetky opatrenia tak, aby sa taká istá udalosť tu neodohrala,“ uviedol Šimko s tým, že bezpečnostné opatrenia sú prísnejšie ako v roku 2016, keď v meste ministri rokovali naposledy.

Policajti a barikády

Pri rimavskosobotskom dome kultúry, kde sa výjazdové rokovanie vlády konalo, hliadkovali desiatky policajtov. V okolí objektu boli rozmiestnené barikády, za ktoré nie sú vpúšťaní občania.

Uzavreté boli aj viaceré parkoviská v okolí a tiež časť cesty vedúca od tunajšieho hotela po kruhovú križovatku.

O čom vláda rozhodla na výjazdovom rokovaní si pozrite v priloženom videu:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti