Kamión v plameňoch blokoval okolie horského priechodu Soroška

Horí kamión.
Horí kamión. Zdroj: Lukáš Kvaka

K požiaru kamiónu došlo v stredu dopoludnia na ceste I/16 pri Jablonove nad Turňou v okrese Rožňava priamo pod železničným mostom.

Premávka pri horskom priechode Soroška v čase od 9.50 h bola uzavretá v oboch smeroch na nevyhnutne potrebný čas počas hasenia požiaru, čo trvalo zhruba pol hodinu. Potvrdila to polícia a hasiči.

"Následne bol jeden pruh sprejazdnený," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Zisťujú, či sa nepoškodila trať

Polícia udalosť dokumentuje a zisťuje bližšie okolnosti.

Policajti oddelenia Železničnej polície zároveň zisťujú, či požiarom nedošlo k poškodeniu železničnej trate.

Zásah hasičov pri likvidácii požiaru nákladného vozidla potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jozef Bálint s tým, že zranené osoby neboli hlásené.

Ďalšia udalosť pri Soroške

Dopravu na horskom priechode Soroška obmedzila dopoludnia aj ďalšia udalosť, keď sa z návesu jedného kamiónu uvoľnila pneumatika, ktorá poškodila druhý kamión. Polícia to vedie ako škodovú udalosť, ku ktorej došlo na ceste od reštaurácie na Soroške smerom na vyhliadku na Jablonov nad Turňou.

"Pri tejto udalosti došlo k zablokovaniu oboch jazdných pruhov. Pred 11.00 h bola cesta sprejazdnená v jednom jazdnom pruhu, striedavo," informovala Mésarová. Policajti na mieste usmerňovali cestnú premávku.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti