Na pochode za slobodu a demokraciu v Bratislave sa zúčastnila aj Greta Thunbergová

Na pochode za slobodu a demokraciu v Bratislave sa zúčastnila aj Greta Thunbergová
Greta Thunbergová na Pochode za slobodu demokraciu. Zdroj: Veronika Blažeková Nemcová

Na pódiu napriek výzve nevystúpila. Na akcii sa zúčastnila ako bežná občianka.

Na utorkovom Pochode za slobodu a demokraciu v Bratislave sa zúčastnila aj švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová. Informovala o tom iniciatíva Otvorená Kultúra na sociálnej sieti.

Organizátori akcie Thunbergovej ponúkli možnosť vystúpiť na pódiu, aktivistka to však slušne odmietla. „Na pochode sa zúčastnila ako bežná občianka, ktorá rovnako ako my vyznáva hodnoty slobody a demokracie,“ napísala iniciatíva.

Hlavným motívom protestujúcich občianskych združení a mimovládnych organizácii bolo vyjadriť svoj postoj a odhodlanie bojovať za nezávislosť médií na Slovensku. Viaceré občianske platformy demonštrovali nesúhlas s vládnymi zákonmi.

Prečítajte si tiež:

​Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Keď sa dav protestujúcich presunul z námestia SNP až na Námestie slobody, na pódiu vystúpili predstavitelia mimovládnych organizácii. Kritizovali to, že sa ich koalícia snaží vykresliť ako zahraničných agentov. Kritizovali aj to, že sa Slovensko uberá viac na východ a je neochotné vojensky pomáhať Ukrajine.

Organizátori na záver vyjadrili víziu, že chcú v protestných zhromaždeniach pokračovať a nechcú vzdať boj za slobodné Slovensko.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o novej kampani Grety Thunbergovej.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti