Stretli sa pred sudcom. Naď chce od Blahu ospravedlnenie i 100-tisíc eur

Naď a Blaha.
Naď a Blaha. Zdroj: TASR

Predseda mimoparlamentných Demokratov Jaroslav Naď i podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa v stredu stretli na súdnom pojednávaní.

Bývalý minister obrany podal ešte v roku 2022 na Blahu žalobu po tom, čo ho niekoľkokrát označil za vlastizradcu. Blaha vtedy uviedol, že žalobu vníma ako „pubertálny úlet“.

Blaha tvrdí, že bude Naďa nazývať vlastizradcom aj naďalej, a to bez ohľadu na výsledok tohto súdneho sporu, píše Denník N.

Mestský súd o spore nerozhodol. Pojednávanie odročil na začiatok septembra.

Prečítajte si tiež:

Hyperbola v štandardnej politickej konfrontácii

Prostredníctvom súdu žiada Naď o ospravedlnenie, ako aj náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 100-tisíc eur. Exminister v minulosti uviedol, že ak mu súd čiastku prizná, venuje ju na pomoc obetiam vojny na Ukrajine.

Advokát Ľuboša Blahu David Lindtner na pojednávaní v stredu vyhlásil, že ich spor s Naďom nie je právny, ale politický. Označenie za vlastizradcu je podľa neho iba hyperbolou v štandardnej politickej konfrontácii.

Podľa Lindtnera súvisí žaloba s Naďovou frustráciou z politického neúspechu.

Prečítajte si tiež:

Aj naďalej ho bude nazývať vlastizradcom

Blaha pred súdom povedal, že si stojí za tvrdením, že je Naď vlastizradcom.

Novozvolený europoslanec vyhlásil, že aj ak súdny spor prehrá, bude tak Naďa naďalej označovať. V takom prípade však Smer zažaluje lídra Demokratov za výroky o vrahoch či mafiánoch, avizoval Blaha. 

Naď na súde povedal, že všetko musí mať svoje hranice, aj mediálny lynč. Blaha ich podľa exministra prekračuje a on už nechce cúvať.

Pozrite si aj túto politickú reportáž. Danko, Šutaj Eštok či Drucker leteli do Nemecka na zápas vládnym špeciálom. Opozícia avizuje kroky:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti