Vystavujte faktúry online a doprajte si viac času na podnikanie aj oddych

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: NOBU / stock.adobe.com

Väčšina podnikateľov dnes vystavuje faktúry online. Zaberie im to len pár minút, majú všetko správne, fakturovať môžu kedykoľvek a odkiaľkoľvek. A to dokonca zadarmo alebo len za pár eur. Používajú totiž fakturačný program.

V programe vystavíte faktúry ako platiteľ aj neplatiteľ DPH, zálohové faktúry, ale aj cenové ponuky a ďalšie doklady. Tieto programy majú najnižšie predplatné zadarmo, napríklad do určitého počtu vystavených dokladov – fakturačný program iDoklad takto môžete používať zdarma neobmedzene dlho.

Ak vystavujete viac faktúr, platíte za program mesačný poplatok vo výške pár eur. Cena za jednu faktúru tak závisí od počtu vystavených faktúr.

Faktúry rýchlo a správne

Fakturácia online je jednoduchá. Zadáte IČO klienta, alebo si ho vyberiete z adresára. Vyplníte položku, ktorú fakturujete, a cenu. Zvyšok už program doplní sám. Spočíta celkovú sumu, doplní fakturačné údaje zákazníka, prepočíta DPH, alebo prevedie eurá na české koruny podľa aktuálneho kurzu NBS.

Celé vám to nepotrvá viac než minútu. Zároveň máte istotu, že je všetko vyplnené správne a v doklade nič nechýba.

Aby faktúry vyzerali dobre

Správnosť faktúry je kľúčová. Pre podnikateľov je však dôležité aj to, aby ich faktúry vyzerali ako od profesionála. Aj preto používajú fakturačný program.

Pri vytváraní faktúr si môžete vybrať z niekoľkých vzorov. Vložíte si do nich logo firmy, podpis, alebo si faktúru zladíte s firemnými farbami. Na faktúru tiež môžete doplniť poznámky pre zákazníka alebo QR kód pre rýchlu platbu.

Fakturácia online a ďalšie automatizácie

Ďalšou výhodou online vystavovania faktúr je, že si fakturačný program prepojíte aj s inými softvérmi, ktoré používate. Uľahčíte si tak veľa práce, pretože nemusíte žiadne údaje prepisovať alebo kopírovať z jedného programu do druhého.

Už spomínaný program iDoklad prepojíte s:

  • bankou, aby sa vám faktúry spárovali s platbami,
  • e-shopom, aby sa podľa objednávok vystavovali hneď aj faktúry,
  • CRM, aby ste mali vždy aktuálne údaje o zákazníkoch,
  • alebo s účtovným systémom, aby mali vaši účtovníci prístup ku všetkým dokladom.

Vyskúšajte si online fakturáciu zadarmo

Fakturačný program má však omnoho viac funkcií. Môžete si napríklad pridať cenník položiek, aby ste ich zadávali do faktúry ešte rýchlejšie. Alebo si pripravíte vzory faktúr, z ktorých iDoklad zákazníkom automaticky pravidelne generuje ďalšie faktúry s rovnakou sumou.

Najlepšie to posúdite, keď si to sami vyskúšate. Fakturačný program iDoklad vám zadarmo ponúka všetky funkcie, tak ich otestujte a uvidíte, ako vám uľahčí podnikanie.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme PR článok

Dôležité udalosti