Kosil lesný porast, keď sa naňho vrhla medvedica. Po chvíli sa našťastie rozbehla preč

medved
Zdroj: TV Markíza

Muž bol kosiť lesný porast neďaleko chatovej oblasti Ladno, keď stretol medvedicu. O prípade sme informovali v utorok, polícia však teraz prišla aj s podrobnosťami.

Incident sa stal v pondelok (17. 6.) okolo 13.00 h v lesnom poraste v katastri obce Trnava Hora neďaleko chatovej oblasti Ladno. Tam muža, ktorý bol kosiť trávu, napadla medvedica.

„Potom ako medvedicu spozoroval, snažil sa ju odplašiť, najskôr začala utekať, ale následne sa vrátila a vrhla sa na neho. Po chvíli prestala útočiť a rozbehla sa smerom do lesa,“ uvádzajú policajti.

Poškodený muž si všimol, že sa k nej pripojili dve mláďatá.

Prečítajte si tiež:

Vec rieši zásahový tím

Zranený sa išiel ošetriť na urgentný príjem a celú vec oznámiť polícii.

Utrpel mnohopočetné drobné rany a odreniny na trupe, horných aj dolných končatinách aj hematóm pravého oka.

Na miesto prišiel zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý už danú vec podľa polície rieši.

„Od 23. marca sme v kraji preverovali hlásenie o výskyte medveďa hnedého už 44-krát a 4 osoby boli medveďom aj napadnuté. V nedeľu (14.4.) boli napadnutí dvaja muži (turisti) v okrese Detva, časť Iviny. V stredu (1. 5.) bol napadnutý hubár v okrese Banská Bystrica neďaleko obce Selce,“ menuje ďalšie prípady polícia.

Pozrite si aj túto reportáž. Aj keď sa to tak môže zdať, medveď pre nás spomedzi živočíchov nepredstavuje najväčšie riziko. Nebezpečnejšie dokonca chováme doma:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti