Denisa, ktorý je v nemocnici v Číne, môžu previezť na Slovensko. Jeho stav sa zatiaľ nezlepšil

Zranený Slovák v Číne.
Zranený Slovák v Číne.

Stav študenta Denisa, ktorý utrpel za záhadných okolností vážne zranenia v Číne, sa zatiaľ nezlepšil. Dobrou správou je, že ho môžu previezť na Slovensko.

O prípade Denisa, študenta na vysokej baptistickej škole v Hongkongu, sme informovali už minulý týždeň.

Mladý študent mal mať začiatkom júna promócie. Rodičia sa tam za ním chystali. Odrazu sa však odmlčal a s rodinou nekomunikoval, čo bolo nezvyčajné. Mal nedostupný telefón a nebol na žiadnej sociálnej sieti.

Rodičia sa preto obrátili na políciu v Hongkongu. Tej sa podarilo vypátrať informácie o chlapcovi. Mali ho vidieť zakrvaveného na eskalátoroch v Číne. Potom ešte aj narazil do autobusu. 

Denis sa vo vážnom stave ocitol v nemocnici v Macau. Tam už za ním prišla aj jeho mama Dagmar.

Prečítajte si tiež:

Chceli ho previezť domov

Rodina študenta v stredu (19. 6.) pre TV Markíza povedala, že Denis je naďalej vo vážnom stave. Majú však aj pozitívne správy. „Doktor dal súhlas k prevozu Deniska na Slovensko k 1.7.2024,“ uviedol otec študenta Filip.

Rodina chce o pomoc s prevozom požiadať Ministerstvo vnútra SR, aby ho transportovali vládnym špeciálom. „Pretože iná možnosť jeho transportu na Slovensko nie je možná,“ dodal otec.

Prípadom sa aktívne zaoberá aj naše ministerstvo zahraničia. „Naša konzulka vycestovala priamo na miesto za občanom SR, je v kontakte s rodinnými príslušníkmi a intenzívne pomáha v komunikácii s príslušnými úradmi,“ uviedol rezort zahraničia ešte 10. júna. 

Denis (26) z Piešťan má mať telesné funkcie v poriadku, no stále nekomunikuje a má zatvorené oči, je v bezvedomí. 

Pozrite si príspevok k prípadu študenta Denisa, odvysielaný v Televíznych novinách dňa 10. 6. 2024:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti