Miroslava Vlčeka odsúdili za vraždu exmanželky Andrey na doživotie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Špecializovanom trestnom súde padol rozsudok. Miroslava Vlčeka odsúdili za vraždu jeho exmanželky Andrey na doživotie. Rozsudok je zatiaľ neprávoplatný.

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku padol rozsudok v prípade Miroslava Vlčeka. Za úkladnú vraždu exmanželky Andrey ho odsúdili na doživotný trest odňatia slobody. 

Trest by si mal Miroslav Vlček odpykať vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Dostal i trest prepadnutia veci. Zaplatiť musí dvom osobám aj nemajetkovú ujmu po 100-tisíc eur.

Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, procesné strany sa môžu odvolať.

Prečítajte si tiež:

Jej telesné pozostatky mal rozpustiť v sude s kyselinou 

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Daniel Lipšic navrhoval obžalovanému Miroslavovi Vlčekovi doživotný trest.

Obžalovaného podľa prokurátora usvedčujú nielen výpovede svedkov, ale aj znalecké dokazovanie a ďalšie listiny. Poukázal napríklad na svedka Vojtecha Olého, ktorý opisoval okolnosti únosu exmanželky obžalovaného. Lipšic tvrdí, že obžalobná verzia je posilnená aj nevierohodnou verziou obhajoby. Pri návrhu doživotného trestu argumentoval nepriaznivou prognózou prípadnej resocializácie.

Advokát Dušan Jóža hovoril vo svojej záverečnej reči o odopretí práva na obhajobu jeho klienta. Tvrdil, že polícia pripravovala svedkov na výpovede, spochybňoval závery znaleckých posudkov. „Obžaloba neuniesla dôkazné bremeno,“ podotkol. Obžalovaný sa pripojil k záverečnej reči svojho obhajcu. 

Prečítajte si tiež:

Vlček si mal podľa obžaloby v roku 2016 objednať únos exmanželky do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, následne ju mal usmrtiť a jej telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Motívom konania mala byť najmä pomsta a skutočnosť, že proti exmanželovi vypovedala v ekonomických trestných veciach.

Vlček bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave však vlani v apríli vyhovel Lipšicovmu návrhu a povolil obnovu konania. V rovnaký deň bolo Miroslavovi Vlčekovi doručené uznesenie o vznesení obvinenia z úkladnej vraždy. Prípad sa posunul vpred vďaka nájdeniu plastového suda, v ktorom sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe fotokompozitných výplní, čiže zubných plomb.

Dianie na súde sme sledovali priamo na mieste: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti