Ľudí na juhozápadnom Slovensku čoraz viac trápia komáre. Po záplavách ich počet prudko rastie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Okolie Cyklomosta slobody, ktorý vedie ponad rieku Morava, bolo ešte pred týždňom zaplavené.

Záplavové komáre sú vonku. Na nepríjemný hmyz sa sťažujú ľudia v okolí Bratislavy aj dolného Záhoria. Samosprávy zatiaľ chemické postreky neplánujú.

Okolie Cyklomosta slobody, ktorý vedie ponad rieku Morava, bolo ešte pred týždňom zaplavené. Bratislavský magistrát aj v tejto mestskej časti reguloval komárie larvy biologickou cestou.

Rovnako aj Bratislavská župa zasahovala v okolí Devínskeho jazera. Tento spôsob sa však nedá použiť všade. Z neošetrených území sa tak s veľkou pravdepodobnosťou do okolia rozleteli milióny komárov.

Prečítajte si tiež:

Chcú zhodnotiť situáciu

Bratislavské mestské časti Devínska Nová Ves a Devín požiadali Regionálny úrad verejného zdravotníctva o zhodnotenie situácie, či už majú premnožené komáre, alebo je to ešte v norme.

Ak budú premnožené, mestské časti potom vraj majú nástroje, aby riešili zásah napríklad na verejných priestranstvách alebo zrealizovali plošnejšiu reakciu.

Podobná situácia je vraj aj v neďalekej obci Vysoká pri Morave. Podľa starostu nepríjemná, no zatiaľ stále znesiteľná, a preto nateraz chemicky striekať neplánujú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti