Domáce

Hraničný priechod Vyšný Komárnik je už prejazdný

Počasie pod Tatrami - ilustračná snímka
Zdroj: TASR

Stále zostáva uzavretá cesta medzi Štrbou a Šuňavou..

Situácia na cestách v Prešovskom kraji je pomerne pokojná, na niektorých miestach prší, v okolí Tatranskej Štrby a Humenného sneží.

Cestári sa však pripravujú na noc, očakávajú najmä na severe mínusové teploty, ktoré môžu spôsobiť poľadovicu, informoval Miroslav Milý zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

„Vodiči by si mali dávať pozor na ceste okolo Tatranskej Štrby, kde momentálne sneží a miestami tam fúka aj silnejší vietor. Dôležité je však byť opatrný na cestách najmä v noci, pretože cez deň nám na niektorých miestach pršalo a v noci môžu na severe klesnúť teploty pod nulu," povedal Milý.

Počas dňa bol problematickým úsekom najmä hraničný priechod Vyšný Komárnik, kde husto snežilo, no približne od 15.00 h je už plne prejazdný.

V noci nadnes cestári posypali inertným materiálom viac ako 1600 kilometrov ciest a chemicky upravili takmer 3000 kilometrov ciest v rámci celého kraja. Okrem toho prepluhovali viac ako 5300 kilometrov ciest v okresoch Humenné, Poprad, Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov a Svidník.

PREŠOV/TASR - aktual.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.