Títo traja muži mali uniesť Andreu Vlčekovú spred škôlky v Hlohovci

Trojica mužov, ktorá mala uniesť matku detí.
Zdroj: TV Markíza

Po dvoch rokoch vám televízia Markíza exkluzívne ukáže tváre nebezpečných recidivistov.

Vieme, kto sú muži, ktorí mali uniesť matku dvoch detí. Po dvoch rokoch vám televízia Markíza exkluzívne ukáže tváre nebezpečných recidivistov. 

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry práve ich viní zo zmiznutia Andrey Vlčekovej. Jeden z trojice bol v minulosti členom srbského drogového kartelu.  

Stoja za únosom

Títo muži podľa vyšetrovateľa protizločineckej jednotky mali stáť za únosom Andrey Vlčekovej. Hoci doteraz sme ich identitu nepoznali, televízia Markíza získala ich mená aj fotografie. Matky dvoch detí sa mali zmocniť na parkovisku v Hlohovci pred dvoma rokmi. Vraj ešte stihla zatelefonovať blízkym, že ju uniesli. Odvtedy po nej niet ani stopy. Podľa policajtov to trojica spravila na priamu objednávku jej bývalého manžela Miroslava Vlčeka.

Miroslav Vlček na otázku, čo má spoločné so zmiznutím jeho bývalej manželky, odpovedal, že nič. 

Majú bohatý register trestov

Všetci traja muži majú bohatý register trestov. Boli niekoľkokrát odsúdený.

Vojtech Ollé. Zdržiavať sa mal prevažne v Dunajskej Strede, adresu trvalého bydliska nemá. Pátranie a európsky zatýkací rozkaz na neho vydali vo februári tohto roka práve pre pozbavenie osobnej slobody Andrey Vlčekovej. Aktuálne je za mrežami v Rakúsku, súdia ho tam za krádež. Pre proces s Miroslavom Vlčekom ho v lete priviezli na pár dní Slovensko.

Trestný register má dlhý. Sedel za krádež aj vydieranie. No a práve on sa mal s Miroslavom Vlčekom spoznať za mrežami. 

Jozef Péter je jediný z trojice, ktorý je aktuálne vo väzbe v Leopoldove práve pre únos Andrey Vlčekovej. Tiež po ňom vo februári pátrali. Do väzby ho poslali, aby neutiekol a nepokračoval v trestnej činnosti. V minulosti si podľa našich informácií odsedel tresty za lúpež, vydieranie aj ublíženie na zdraví. 

Mladen Despotovski, prezývaný Despa, pochádza zo Srbska. Aktuálne si odpykáva 12-ročný trest za vydieračský únos. Za rovnaký zločin ho odsúdili u nás aj predtým. Tu sa to ale nekončí. V roku 2004, ešte v Srbsku, mal byť svedkom v procese s jedným z najväčších drogových kartelov. Pred sudcom priznal, že bol jeho členom a predával pre nich heroín. 

Podľa zahraničných médií ich súdili pre vraždu šéfa konkurenčnej organizovanej skupiny.
Všetci traja muži boli v čase únosu Andrey Vlčekovej na slobode. Dvaja z nich vinu popierajú. Ženu mali odovzdať bývalému manželovi vo Veľkých Ripňanoch. Miroslav Vlček ju tam podľa jedného z nich údajne nútil prepísať majetky na neho. Jeho rodina stále mlčí.

Súd s Miroslavom Vlčekom je už naplánovaný na utorok 13.novembra . Po Andrey niet ani stopy a nenašli ani jej telo. Ich dvaja spoloční synovia sú bez mamy už dva roky.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme TT

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.