Riaditeľ RTVS reaguje na schválené zmeny: Držím palce, ak to bude takýto freestyle

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Parlamentné obštrukcie sa nekonali. Koalícia vyčlenila na debatu o zrušení telerozhlasu 12 hodín čistého času.

RTVS definitívne končí. Parlament odhlasoval jej zánik. Vzniká inštitúcia STVR aj s novým vedením. Zákon ešte musí podpísať nový prezident.

Parlamentné obštrukcie sa nekonali. Koalícia vyčlenila na debatu o zrušení telerozhlasu 12 hodín čistého času. Finálny návrh prešiel vo večerných hodinách.

Opozícia na protest zo sály odišla. Zaniká značka RTVS, vzniká Slovenská televízia a rozhlas, v skratke STVR. Nová dozorná rada, ktorej členovia budú volení politicky, bude dohliadať na vedenie aj program.

Zákon by mal začať platiť už o 10 dní. To znamená, že prakticky neexistuje žiadne prechodné obdobie napríklad na zmenu loga, ale prináša to aj zásadnejšie problémy.

Prečítajte si tiež:

Reakcia riaditeľa

Súčasný riaditeľ Ľuboš Machaj končí vo funkcii po dvoch rokoch.

„Predpokladám, že zvolenie nového riaditeľa bude až koncom októbra. Tri mesiace, ak to má fungovať takýmto freestylom, tak držím palce, aby to fungovalo. Podľa mňa to bola politická objednávka a politické rozhodnutie,“ tvrdí.

Telerozhlas zatiaľ hromadné výpovede zamestnancov neavizuje.

„Hlavy hore. Odkázal som im, že musia, že nesmú podľahnúť depresii a pocitu, že sa to nedá vyriešiť. Nový manažment musí cítiť, že ľudia sa chcú stavať za slobodu a verejnoprávnosť,“ dodal Machaj.

Ak prezident Peter Pellegrini zákon nebude vetovať, opozícia avizuje podanie na ústavný súd. Ten však nestihne rozhodnúť predtým, ako zákon vstúpi do platnosti.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti