Búrky potrápia v sobotu najmä východné Slovensko. Nad Tatrami sa už sformovala prvá supercela

dazd, jar, leto, jesen
Zdroj: TASR - Roman Hanc

Meteorológovia vydali výstrahy prvého a druhého stupňa.

Na väčšine územia Slovenska hrozia v sobotu búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. SHMÚ o tom informuje na svojom webe. 

Výstraha druhého stupňa sa týka Košického a Prešovského kraja, taktiež okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota. Platí do 22.00 h. Búrky tam môže sprevádzať prudký lejak s intenzitou 30 až 50 milimetrov za 30 minút, nárazový vietor do 110 kilometrov za hodinu a krúpy. "Výskyt sprievodných javov je v danom ročnom období a oblastiach zriedkavý, ich intenzita je nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia materiálnych škôd je vysoká," upozornil SHMÚ. 

Pre okresy niektoré okresy Banskobystrického kraja a celý Žilinský, Nitriansky a takmer celý Trenčiansky kraj vydali meteorológovia výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Platí predbežne do 18.00 h.

Prvá supercela sa podľa meteorológov sformovala pod Nízkymi Tatrami a postupuje smerom na severovýchod na Poprad. "Pravdepodobné sú väčšie krúpy, ktoré môžu byť hnané aj silným vetrom," uviedli.

Pozrite si aj predpoveď počasia na najbližšie dni

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti