Ručičkové hodinky v reklamách ukazujú čas 10:09. Je to len marketingový trik alebo niečo viac?

Ručičkové hodinky v reklamách ukazujú čas 10:09. Je to len marketingový trik alebo niečo viac?
Ilustračný obrázok - hodinky Zdroj: Pixabay/PIRO4D

Hodinky v reklamách ukazujú čas 9 minút po desiatej hodine. Nie je to náhoda, ale šikovný marketingový ťah a hra s ľudským mozgom.

Ručičkové hodinky všetkých prestížnych značiek na reklamách ukazujú čas 10:09, prípadne 10:10. Stalo sa to už takou normou, že tento čas ukazujú aj digitálne Apple Watch hodinky. Náhoda to nie je, za touto konkrétnou hodinou a minútou sa skrýva nejeden marketingový trik.

Ručičky pripomínajú usmievavú tvár

Nastavenie minútovej a hodinovej ručičky na čas 10 hodín a deväť minút pôsobí ako tvár s úsmevom. Odborne sa tento jav nazýva aj „paraidolia,“ ktorý spôsobuje, že ľudský mozog vidí tváre aj tam kde nie sú, informuje marketingový portál Je dobré mať Filipa.

Prečítajte si tiež:

Tento nápad pochádza z nemeckej štúdie, v ktorej väčšina respondentov označila, že sa im najviac páči práve toto umiestnenie hodinových ručičiek. Najmenej sa im páčil čas 8:20, pri ktorom hodinové ručičky pripomínali smutnú tvár.

Druhým dôvodom, prečo sa marketingoví experti rozhodli práve pre čas 10:09 je jednoduchý. Logo hodiniek neprekrýva ani jedna z ručičiek.

Pozrite si reportáž o luxusných hodinkách prezidentky Peru, ktoré spôsobili kauzu:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti