Príbuzní muža, ktorý napadol zdravotníkov na Kramároch, sa vyhrážajú personálu fyzickou likvidáciou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muža zadržali policajti.

Agresívny útok pacienta v nemocnici na Kramároch. Najskôr napadol iného pacienta, potom bil hlava-nehlava sestričku aj záchranára. Tým sa to neskončilo. Príbuzní útočníka sa zdravotníkom vyhrážajú fyzickou likvidáciou. Nemocnicu stráži SBS aj policajti.

K mužovi s bolesťami brucha poslalo operačné stredisko sanitku okolo šiestej večer. „Záchranári následne pacienta transportovali do nemocnice na Kramároch,“ hovorí Petra Klimešová, hovorkyňa operačné strediska ZZS

Na chodbe nesedel ani 15 minút. Využil moment, keď zdravotníčka viedla dnu iného pacienta. Najskôr vraj napadol jeho.„Otvorili sa dvere a on vletel dnu a začal mlátiť personál,“ opisuje ďalšie udalosti lekárka z nemocnice Naďa Rozumyková.

Agresívny pacient v útokoch pokračoval a fyzicky zaútočil na sestru, ktorú udieral do tváre a následne ju sotil na zem. „Náš ďalší zdravotník sa snažil agresívneho pacienta spacifikovať, ten mu pritom spôsobil vážne poranenie pravej ruky,“ dodáva hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Muža zadržali policajti a odviedli ho preč. Ani na obvodnom oddelení agresívny muž nepobudol dlho, opäť ho museli previezť do nemocnice, tentokrát na Mickiewicovu ulicu, no a opäť s tou istou diagnózou – s bolesťami brucha.

Prečítajte si tiež:

​„Sú to moji nielen kolegovia, ale aj moji kamaráti, okrem fyzických zranení, sú na tom psychicky nie úplne v poriadku. Neviem celkom ako sa vrátia do práce,“ s plačom hovorí zdravotná sestra Hana Obrcianová.

Kolegovia napadnutých zdravotníkov sú v šoku aj dnes. Opísali nám atmosféru, aká je v nemocnici. „My tu za tie roky zažívame denne ale naozaj denne verbálne útoky v miere akú si neviete ani predstaviť.“ Dodáva zdravotná sestra.

Zdravotníkov stráži bezpečnostná služba a videli sme tam aj policajtov. Atakom sa nevyhli ani dnes. „Rodina útočníka sa telefonicky vyhráža fyzickou likvidáciou personálu,“ priblížila hovorkyňa Eva Kliská.

Policajti útok vyšetrujú ako výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Prípad chcú uzavrieť v takzvanom super rýchlom konaní.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti